Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Mirmahmutoğulları'na Girişimci Büyük Ödülü

Dünya Genç Girişimci İşadamı Yarışması'nda (World Young Business Achiever) Türkiye'yi temsil eden Dizayn Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mirmah

Dünyab>Dünya Genç Girişimci İşadamı Yarışması'nda (World Young Business Achiever) Türkiye'yi temsil eden Dizayn Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mirmahmutoğulları "Büyük Ödül"ü kazandı.
Bu yıl Filipinler'in başkenti Manila kentinde yapılan 8.Dünya Genç Girişimci İşadamı Yarışması'nda Arjantin, İrlanda, Malezya, Tayvan, Endonezya, Hollanda, Filipinler, Hindistan, Kanada ve İngiltere'den katılan işadamları ile yarışan İbrahim Mirmahmutoğulları İzzet Garih'ten sonra bu yarışmada Büyük Ödül'ü kazanan ikinci Türk işadamı oldu. Yarışmada WYBA dünya finalinin önümüzdeki yıl Türkiye'de 5 Aralık 2003 tarihinde gerçekleştirilmesi de öngörüldü.

Bu yıl 27-29 Kasım 2002 tarihleri arasında düzenlenen Dünya Genç Girişimci İşadamı Yarışması Dünya Finali'nde Büyük Ödül'ü kazanan İbrahim Mirmahmutoğulları 1964 Sivas doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği eğitimi alan Mirmahmutoğulları, İstanbul Üniversitesi'nde İşletme Yönetim Organizasyon alanında yüksek lisans eğitimi aldı. 1987 yılında su taşıma sektöründe proje geliştirmek ve uygulamak amacıyla Dizayn Grup'u kurdu.

Firma 1992 Eylül'ünde yerden ısıtma borularını, ardından da polipropilen (PP-R) hammaddeden bina içi temiz su borularını üretmeye başladı. İkisi Beylikdüzü, biri Çorlu'da olmak üzere üç ayrı fabrikada toplam 35 bin metrekare kapalı alanda üretim yapan Dizayn Grup, 2002 yılında yaptığı yatırımlarla yıllık üretim kapasitesini 75 bin tondan 85 bin tona çıkardı.


Rekortmen firma


Dizayn Grup 23 ayrı sistem ve 4 bini aşkın ürün çeşidi üretmekte. Dünyada bu çeşitlilikte üretim yapan sayılı firmalardan biri olan Dizayn Grup, ayrıca 1600 mm çaptaki boruyu 500 metre boyunda tek parça olarak üretebilen dünyadaki üç firmadan biridir. Çapı 1600 mm boruyu Ekim 2001'de PN 12,5 basınçta üreterek dünya rekoru kıran grup, Türkiye'nin dünya rekoru kıran ilk endüstriyel ürününü de üretmiş oldu. Ortadoğu, Güney Amerika, Batı ve Doğu Avrupa, Rusya, Türk Cumhuriyetleri, Kuzey Afrika, Uzak Doğu ve Avustralya bölgeleri başta olmak üzere 60'dan fazla ülkeye ihracat yapan Dizayn Grup, iSO'nun düzenlediği "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" araştırmasında 2001 yılı itibariyle 374'üncü sırada yer aldı.


DÜNYA ve Global işbirliği


1994 yılından beri düzenlenen ve genç Türk İşadamlarının önemli ödüller aldığı yarışmanın Türkiye ayağı bu yıl Global Tanıtım ve DÜNYA Gazetesi işbirliği ile gerçekleşti. CNBC-e, Golden Tulip Eresin Topkapı Hotel, Koç Bilgi Grubu ve TÜGİK sponsorluğunda düzenlenen Türkiye finalinde Osman Arolat (DÜNYA Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni), Ceyda Aydede (Global Tanıtım Kurucusu ve 2003 IPRA Başkanı), Süleyman Blum (Eresin Topkapı Hotel Genel Müdürü), Hilmi Develi (TOSYÖV Başkanı), Şeref Oğuz (Koç Bilgi Grubu Başkan Danışmanı), Alp Orçun (Dr. Nejat Eczacıbaşı Vakfı Genel Sekreteri), Erhan Özmen (TÜGİK Başkanı), Ali Sabancı (Sabancı Holding Strateji ve iş Geliştirme Grubu Başkanı), Ferit Şahenk (Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı), Prof. Dr. Sabih Tansal (Boğaziçi Üniversitesi Rektörü) ve Prof. Dr. Nüket Yetiş'ten (TÜSSİDE Başkanı) oluşan jüri Türkiye'nin en başarılı girişimcilerini belirlediler.


WYBA yarışması


Bu yıl DÜNYA Gazetesi ve Global Tanıtım işbirliği ile Cnbc-e, Golden Tulip Eresin Topkapı Hotel, Koç Bilgi Grubu ve TÜGİK sponsorluğunda düzenlenen Dünya Genç Girişimci İşadamı Yarışması, 1994 yılında WORLDCOM grubu tarafından yaratılan, iş başarısını cesaretlendiren ve genç girişimcilik olgusuna dünya çapında değer verildiğini vurgulayan bir organizasyon.

1994 yılında Londra'da başlatılan yarışma, 1995 yılında İrlanda'nın başkenti Belfast'ta yapılarak uluslararası düzeye taşındı. Türkiye bu yarışmada ilk kez 1996 yılında Onur Koca tarafından temsil edildi. 1997 yılında İzzet Garih ve Tunç Tonger, Türkiye'yi Çin'de temsil etmeye hak kazandılar. 18 Nisan'da Pekin'de düzenlenen dünya finalinde İzzet Garih, "Alkent 2000" projesiyle ödül kazanırken, Tunç Tonger de "Jüri Özel Ödülü" ne layık görüldü. 1999 yılında Lizbon'daki dünya finalinde, Cevher Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Özyavuz, "Yönetim" dalında ödül aldı. Geçen yıl Türkiye yarışmasında Netone'ın Kurucusu ve Genel Müdürü Cem çelebiler birinciliğe layık görüldü. Çelebiler, 10-12 Kasım 2001 tarihleri arasında Polonya'da yapılan ve toplam yedi ödülün dağıtıldığı yarışmada iş Stratejisi ve Sosyal Sorumluluk dallarında ödüle layık görüldü.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/mirmahmutogullarina-girisimci-buyuk-odulu_2603.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!