Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Dizayn Grup' a UNESCO' dan Büyük Ödül

Sudan' ın başkenti Hatum' a içme suyu sağlamak amacıyla açılan uluslararası ihalede rakiplerini geride bırakarak projeyi üslenen ve çalışmalarını b

Dünyab>Sudan' ın başkenti Hatum' a içme suyu sağlamak amacıyla açılan uluslararası ihalede rakiplerini geride bırakarak projeyi üslenen ve çalışmalarını büyük bir hızla yürüten Dizayn Grup' a, UNESCO tarafından "Cannes Uluslararası Su Yönetimi" ödülü verildi.

UNESCO tarafından organize edilen ve bu yıl beşincisi düzenlenen "Cannes Uluslararası Su Sempozyumu" çerçevesinde düzenlenen ödül töreni "Auditorium Debussy"de gerçekleştirildi.

Ödül töreninde Dizeyn Grup kuruluşundan bu yana suya dair geliştirdiği başarılı projeler ve insanlığa yaptığı hizmetler sonucu Su Taşıma Teknolojileri alanında verilecek ödül ile onurlandırıldı. Bu ödülün Dizayn Grup' a layık görülmesindeki en önemli faktörün, Dizayn Grup' un Sudan' ı suya kavuşturmak için geliştirdiği proje olduğu bildirildi.

Bu projeyle Dizayn Grup; 10 yıl önce kurulan arıtma tesisi ile içme suyu sağlanan Hartum' un doğu kısmından sonra şehrin batı kısmını da suya kavuşturuyor.

Tarihte adı birçok uygarlıkla birlikte anılan dünyaca ünlü Nil Nehri' nin ikiye ayırdığı Hartum' un batı bölümüne içme suyu sağlamak üzere Nil Nehri' nin altına toplam 7 km. uzunluğunda boru hattı döşenecek.

Hattı inşa edecek Dizayn Grup, projede kullanılacak PE 100 borularının bölgeye sevkini gerçekleştirdi. Böylece ikinci bir arıtma tesisi kurulmadan şehrin tamamı içme suyuna kavuşmuş olacak. Yaklaşık 2 milyon dolara mal olması beklenen içme suyu şebekesinin en kısa sürede tamamlanması planlanıyor.

Uluslararası Su Sempozyumu' na Avrupa, Amerika, Asya, Afrika kıtalarından; Almanya, İtalya, İngiltere, Avustralya, Birleşik Arap Emirlikleri, Japonya, Kanada, ABD, Brezilya, Güney Afrika Cumhuriyeti, Rusya, Mısır, İsveç, Hollanda, Fransa ve Yunanistan gibi birçok ülke katılıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dizayn-grup-a-unesco-dan-buyuk-odul_5109.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!