Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Rigips Türkiye Ulusal Alçı Yarışması

Saint-Gobain Rigips Türkiye, alçı ve alçı levha uygulamadaki ustalığınızın meslektaşlarınız tarafından tanınması adına Rigips Türkiye Ulusal Alçı Yarışması 2015’i düzenliyor. Ön kayıt için son tarih, 14 Ağustos.

yapi.com.tr

GÜNCELLENDİ!

Rigips Türkiye Ulusal Alçı Yarışması Rigips Türkiye Ulusal Alçı Yarışması
SON BAŞVURU TARİHİ 31 Ağustos 2015
DÜZENLEYEN

Rigips Türkiye

OKUL-ÖĞRENCİ / PROFESYONEL Profesyonel
WEB ADRESİ

www.rigipsturkiyeyarisma.com

E-POSTA

etkinlik@yem.net

İLETİŞİM: Yarışma Sekreteryası: Yapı-Endüstri Merkezi | Etkinlikler Bölümü - Fulya Mah. Yeşilçimen Sok. No:12/430 34394 Fulya, İstanbul T: (212) 266 70 70 F: (212) 266 74 66
+ Ajandama Ekle

Uluslararası yapı malzemeleri ve inşaat uygulamaları alanında 10 yıldır düzenlenen prestijli ödül programı Saint-Gobain Gypsum Trophy’de artık Türkiye de var. Ülkemizi temsil etmek adına girişimde bulunan Saint-Gobain markası Rigips Türkiye, alçı sanayisi için benzersiz bir organizasyona imza atıyor.

Rigips Türkiye, projelerde yüksek performanslı alçı levha sistemleri ile yapı alçılarının usta bir işçilikle birleşerek sürdürülebilir, güvenli, kaliteli ve iç mekan konforu yüksek binaların oluşturulmasını teşvik etmeyi planlıyor. Bu kapsamda 2015'te ilki düzenlenecek olan Rigips Türkiye Ulusal Alçı Yarışması ile, endüstri standartlarını belirleyip yönlendirmek, alçı sıva ve alçı levha sistem uygulamalarının önemini vurgulamak, alçı sıva ve alçı levha uygulamalarında yüklenicilerin becerilerini ortaya koymak, modern duvar ve asma tavan sistem ve ürünlerinin kullanıldığı üst segment projeleri ön plana çıkarmak ve yüksek kalitede, güvenli, sürdürülebilir iç mekân sistemlerinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için yeniliklere devam etmek hedefleniyor.


Altı kategoride ücretsiz katılım şansı

Saint-Gobain Alçı Faaliyeti ürünlerini (Rigips, Gyproc, Placo®, British Gypsum vb.) kullanan tüm yükleniciler, Rigips Türkiye Ulusal Alçı Yarışması 2015'e ücretsiz olarak katılabilecekler. Saint-Gobain alçı ürün ve aksesuarlarının kullanıldığı projeleri seçmek adına düzenlenen yarışma, proje yüklenicilerinin bilgi birikimleri ile uygulama yetkinliklerini ortaya koymalarını ve alçı tekniklerinin geliştirilmesi konularına katkı sunmalarını hedefliyor.

Yarışmaya katılan yüklenicilerin projelerine uygun kategorilere başvurabilecekleri Rigips Türkiye Ulusal Alçı Yarışması 2015 şu kategorilerden oluşuyor:

1. Alçı Levha
2. Yapı Alçıları
3. İnovasyon & Sürdürülebilirlik
4. Eğitim, Sağlık ve Konaklama Hizmetleri
5. Konut
6. Ticari (Konut Dışı Binalar, Eğlence Ve Perakende Sektörü)

Ön Kayıt: İki aşamadan oluşan yarışmaya ön kayıt yaptırmak için başvuru formu ve proje tanıtım formunun (proje başına her iki formdan da birer adet olmak üzere) 31 Ağustos 2015 Cuma günü saat 17.00’a kadar yarışma sekreteryasına faks, posta ya da eposta yoluyla teslim edilmesi gerekiyor.

Proje Teslimi: Ön kayıt aşamasını geçen yarışmacılar, 9 Ekim 2015 Cuma günü, saat 17.00’a kadar aday gösterdikleri projelerini, “Proje Teslim Dosyaları” bölümünde belirtilen tüm dökümanları basılı dosya ve CD içinde yarışma sekreteryasına teslim etmeleri isteniyor.

Sektörün öncü isimlerinden oluşan jüriye birebir sunum

Başvuruların iki aşamalı olarak yapılacağı Rigips Türkiye Ulusal Alçı Yarışması 2015'te katılımcılar bir ön değerlendirme sürecine tabi olacak. Ön kayıtların ardından gelecek proje teslimlerinin değerlendirmesini ise Türkiye yapı ve mimarlık sektörünün tasarım, uygulama, iletişim alanlarında önde gelen firma, kurum ve örgüt temsilcilerinden oluşan seçici kurul yapacak.

A. Sinan Somer (İTBAK Genel Müdürü)
Brigitte Weber (İSMD Yönetim Kurulu Üyesi)
Prof. Dr. Figen Beyhan Kars (Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi)
Hasan Rahvalı (KONUTDER Yönetim Kurulu Üyesi)
Prof. Dr. Mehmet Çalışkan (ODTÜ Makine Fakültesi Öğretim Üyesi)
Mehmet Tunaman (Rigips Türkiye Genel Müdürü, Jüri Başkanı)
Selim Yuhay (Yuhay Mimarlık Kurucusu)
Yasemin Keskin Enginöz (YAPI Dergisi Genel Yayın Yönetmeni)
Yasemin Şener Çobanoğlu (PRchitect Kurucusu, Mimar/İletişimci/Gazeteci)

Seçici kurul, belirlenen değerlendirme gününde firma yetkililerinin hazır bulunmasıyla kendilerine verilecek süre içinde aday gösterdikleri proje/projeler ile ilgili kısa sunumlarını dinleyerek soruları aktaracak ve 6 kategoride derece alacak uygulamaları seçecek.


Büyük Ödül: Türkiye'nin gücünü tüm dünyaya gösterin!

Tarihi önümüzdeki dönemde duyurulacak olan törende ödüllerin takdim edilmesinin ardından, 6 ayrı kategoride birincilik kazanan katılımcılar, 2016 yılında Prag’da düzenlenecek 10. Saint-Gobain Uluslararası Gypsum Trophy’de eşleriyle birlikte Türkiye’yi temsil etmeye hak kazanacaklar.


Yarışma kural kitapçığı için tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/rigips-turkiye-ulusal-alci-yarismasi_130522.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!