Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU

XII. Ulusal Mimarlık Ödülleri'nde "Büyük Ödül", Mehmet Konuralp'in

Mimarlar Odası’nın her iki yılda bir düzenlediği ve bu yıl 12. dönemi gerçekleştirilen “Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri”nde seçici kurul, çalışmalarını tamamladı. Bu dönem 160 eserin 211 pano ile katılımı değerlendirmeye alındı. Doğan Tekeli başkanlığında, Boğaçhan Dündaralp, Namık Erkal, Hüseyin Kahvecioğlu ve Nevzat İlhan’dan oluşan seçici

Mimarlar Odası
XII. Ulusal Mimarlık Ödülleri'nde "Büyük Ödül", Mehmet Konuralp'in

imarlar Odası’nın her iki yılda bir düzenlediği ve bu yıl 12. dönemi gerçekleştirilen “Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri”nde seçici kurul, çalışmalarını tamamladı.

Bu dönem 160 eserin 211 pano ile katılımı değerlendirmeye alındı. Doğan Tekeli başkanlığında, Boğaçhan Dündaralp, Namık Erkal, Hüseyin Kahvecioğlu ve Nevzat İlhan’dan oluşan seçici kurulun değerlendirmesi sonucunda 2010 yılının “Büyük Ödül”ü (Sinan Ödülü), Mehmet Konuralp’in oldu.

XII. Ulusal Mimarlık Ödülleri kapsamındaki “Mimarlığa Katkı Dalı Başarı Ödülü” Cevat Erder’e giderken, yine Mimarlığa Katkı Dalı’nda verilen “Seçici Kurul Özel Ödülü” ise imkan-mekan ekibinin oldu. Ödül programı seçici kurulunun 2010-2011 anma programı için belirlediği yeni isim de Zeki Sayar oldu.

XII. Ulusal Mimarlık Ödülleri’nin “yapı”, “proje” ve “fikir sunumu” dallarında belirlenen ödül adaylarını arasından seçilecek kazananlar, 16 Nisan 2010, Cuma günü, saat 19:00’da Ankara’da, Çankaya Çağdaş Sanatlar Merkezi ’nde yapılacak törende açıklanacak.

Ulusal ödül programının 12. ayağındaki ödül adayları sırasıyla şöyle:

Yapı Dalı Ödül Adayları

Ercan Ağırbaş / Toplu Konut Südlıche Furth, Neuss-Almanya
Alişan Çırakoğlu / Galyum Blok, Odtü-Ankara
Kerem Erginoğlu, Hasan Çalışlar / Pendorya Alışveriş Merkezi, Pendik-İstanbul
Kerem Erginoğlu, Hasan Çalışlar / Turkcell Ar-Ge Binası, Gebze-Kocaeli
Mehmet Kütükçüoğlu, Ertuğ Uçar / Novron Bodrum Evleri Ardesco, Yalıkavak-Bodrum-Muğla
Mehmet Kütükçüoğlu, Ertuğ Uçar / Yapı Kredi Bankası Bankacılık Akademisi, Gebze-Kocaeli
Suna Birsen Otay / Yalıkavak Butik Otel, Yalıkavak-Bodrum-Muğla
Ayşe Defne Önen / AVANOS 5D, Avanos-Nevşehir
Gonca Paşolar, Emre Arolat, Gani Turunç / 7800 Çeşme Konutları Ve Oteli, Çeşme-İzmir
Şevki Pekin / TAYSAD (TOSB) Yönetim Binası, Gebze-Kocaeli
Melkan Gürsel Tabanlıoğlu, Murat Tabanlıoğlu / Astana Arena, Astana-Kazakistan
Melkan Gürsel Tabanlıoğlu, Murat Tabanlıoğlu / M1 Meydan Merter Alışveriş Merkezi, Merter-İstanbul
A. Sinan Timoçin, Serkan İğdelipınar / Gürcistan İç İşleri Bakanlığı ve Polis Yönetim Merkezi, Tiflis-Gürcistan
Tevfik Tozkoparan, Emre Ulaş / Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, Güzelyalı-İzmir
Selim Velioğlu,Umut İyigün, Orkun Özüer, Murat Aksu / Türkiye Noterler Birliği Merkezi, Söğütözü-Ankara
Fatih Yavuz, Ömer Emre Şavural, Hasan Okan Çetin / ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu Mühendislik Laboratuvarları, Güzelyurt-KKTC
Kerem Yazgan, Begüm Yazgan / ODTÜ Modsim Modelleme ve Simülasyon Merkezi, ODTÜ-Ankara

Yapı Dalı / Çevre Ödül Adayları

Tamer Başbuğ, Hasan Özbay, Baran İdil, Aslı Özbay / Mustafapaşa (Sinasos) Koruma Planı, Ürgüp-Nevşehir

Yapı Dalı / Koruma-Yaşatma Ödül Adayları

M. Burak Altınışık, T. Gül Köksal / Kazıklı Kervansaray Restorasyonu ve Çok Amaçlı Kültür Merkezi İç Ek Yapısı, Gölcük-Kocaeli
Kerem Erginoğlu, Hasan Çalışlar / DDB Tuz Ambarı, Kasımpaşa-İstanbul
Ali Emrah Ünlü, Teknik Destek Ekibi / Fener Ve Balat Semtleri Rehabilitasyonu, İstanbul

Proje Dalı Ödül Adayları

Ercan Ağırbaş / Toplu Konut Korallusviertel, Hamburg-Almanya
Kerem Erginoğlu, Hasan Çalışlar / Tarsus Sev İlköğretim Okulu Kampusu, Tarsus-Mersin
Kerem Erginoğlu, Hasan Çalışlar / İş Bankası 4 İşlem Ortak Servisler Hizmet Binası, Tuzla-İstanbul
Orçun Ersan / D-8, Beysukent-Ankara
İbrahim Eyup / Tarman Ofisi, Kadıköy-İstanbul
Yeşim Hatırlı, Nami Hatırlı / Teras Park, Oran-Ankara
Cengiz Kabaoğlu / Zeynel Bey Türbesi Restorasyonu, Hasankeyf-Batman
Aytaç Manço, Ali Manço / Tokyo Moda Müzesi, Tokyo-Japonya
Aytaç Manço, Ali Manço / Benetton Ticaret, Ofis Ve Konut Yapısı, Tahran-İran
Şakir Meraki / Sokollu Mehmet Paşa Köprüsü Restorasyonu, Vişegrad-Bosna Hersek
Beysun Mert / Teras Çorlu, Çorlu-Tekirdağ
Suna Birsen Otay / Müşkülüm Çiftliği Evleri, Gümüşlük-Bodrum-Muğla
Enis Öncüoğlu,Önder Kaya, Cem Altınöz, Cumhur Keskinok / Eczacıbaşı Ar-Ge Merkezi, Bozüyük-Bilecik
Gonca Paşolar, Emre Arolat, Kerem Piker / Maslak No. 1 Ofis Yapısı, Maslak-İstanbul
Gonca Paşolar, Emre Arolat, Kerem Piker / Tekfen Kağıthane Ofisleri, Kağıthane-İstanbul
Gonca Paşolar, Emre Arolat, Kerem Piker, Rıfat Yılmaz / Yalıkavak Evleri, Bodrum-Muğla
Gonca Paşolar, Emre Arolat, Rıfat Yılmaz, Başak Akkoyunlu / Milas Golf Oteli, Bodrum-Muğla
Murat Arif Suyabatmaz, Hakan Demirel / Güneşli Konutlar, Bağcılar-İstanbul
Murat Arif Suyabatmaz, Hakan Demirel / Eko Park, Bağcılar-İstanbul
Melkan Gürsel Tabanlıoğlu, Murat Tabanlıoğlu / İstinye Rezidans, İstinye-İstanbul
Melkan Gürsel Tabanlıoğlu, Murat Tabanlıoğlu / Maltepe Dragos Sanayi Alanları Kentsel Tasarımı, Maltepe-İstanbul

Fikir Sunumu Dalı Ödül Adayları

Sıdıka Bebekoğlu / Kilis Kültür Envanteri
Günay Erdem, Sunay Erdem / Eski Liman Ve Orfırısey Kentsel Tasarımı, Reykjavik-İzlanda
Yamaç Korfalı / Pusu 2: Banka - Kumarhane, Londra-İngiltere

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/xii-ulusal-mimarlik-odullerinde-buyuk-odul-mehmet-konuralpin_78485.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!