Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri 2010'da Ödül Sahipleri Belirlendi

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri 2010’un sahipleri, 12 Nisan’da YTÜ Hisarüstü Tesisleri’nde yapılan Seçici Kurul toplantısıyla belirlendi. Ödüller, 27 Nisan Çarşamba günü Yapı Fuarı İstanbul kapsamında düzenlenecek törende sahiplerine sunulacak.

yapi.com.tr
Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri 2010'da Ödül Sahipleri Belirlendi

A href="http://www.yalitim.net" target=_blank>Yalıtım Dergisi tarafından 8.’si düzenlenen Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri, bu yıl da sektörü hareketlendirmeye ve nabzını tutmaya devam ediyor. Firmaların, 'Yılın Yatırımı', 'Yılın Isı Yalıtım Ürünü', 'Yılın Su Yalıtım Ürünü', 'Yılın Ses Yalıtım Ürünü' ve 'Yılın Yangın Yalıtım Ürünü' kategorilerinde yarıştığı organizasyonda ödül alan firma ve ürünler, 12 Nisan’da YTÜ Hisarüstü Tesisleri’nde yapılan Seçici Kurul toplantısında belirlendi.

41 kişiden oluşan Seçici Kurul üyelerinin yanı sıra iki ay boyunca yaklaşık 1650 Yalıtım Dergisi okuru da dergide yer alan 'oy kullanma formu'nu doldurarak veya www.yalitim.net internet sitesi üzerinden, hangi ürünlerin ödüle layık olduğunu belirlemek için tercihte bulundu. Oylamada Seçici Kurul’un oyları yüzde 70, okur oyları ise yüzde 30 etkili oldu. Sonuçlar, ÇATIDER Genel Sekreteri Mehmet Öztürk’ün gözetiminde, tarafsız olarak hesaplandı.

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri 2010’da ödül alan firma ve ürünler

Yılın Yatırımı: KYK Yapı Kimyasalları San. Tic. ve Ltd. Şti. / Diyarbakır Fabrika

Yılın Yatırımı Ödülü’ne, 3 milyon euro yatırım değeri ve yıllık 100.000 ton/yıl üretim miktarıyla KYK Yapı Kimyasalları San. Tic. ve Ltd. Şti.’nin Diyarbakır Fabrikası hak kazandı. 20 kişiye istihdam sağlayan fabrikada, KYK ürün gamında yer alan tüm ürünler üretiliyor. 

Yılın Isı Yalıtımı Ürünü: Köster Comfortherm Isı Yalıtım Sistemi

Yılın Isı Yalıtımı Ürünü Ödülü’nü Köster Yapı Kimyasalları A.Ş.’nin Şubat 2010 çıkışlı, ETICS standardına uygun olarak üretilen, EPS ve Karbon EPS ısı yalıtımı levhalarının kullanıldığı ürünü Köster Comfortherm Isı Yalıtım Sistemi aldı. Sistem, organik yapıştırıcı ürünlerinden başlayarak, yine alternatifi son kat kaplama ve boya ürünlerinin aynı üretim tesislerinde üretildiği sistem bileşenlerinden oluşuyor. Dış ortam koşullarına dayanım ve kararlılık, sistem bileşenleri ve yeni nesil organik sıvanın yüksek darbe dayanımı ve çatlamama özellikleriyle sağlanıyor.

Yılın Su Yalıtımı Ürünü: SolarStoper

Yılın Su Yalıtımı Ürünü Ödülü, bu sene en fazla adayı barındıran, rekabetin en heyecanlı yaşandığı kategoriydi. Ödülü alan firma ise Şubat 2010 çıkışlı yalıtım ürünü SolarStoper’le Stoper Yapı ve Yalıtım Sistemleri A.Ş. oldu. SolarStoper ince esnek fotovoltaik güneş pilleriyle entegre edilmiş, bitüm esaslı bir su yalıtım membranı. Ürün, uygun olmayan çatı geometrilerinde hatta tonoz çatılarda dahi kullanılabiliyor. SolarStoper’in en önemli özelliklerinden biri, diğer güneş panelleriyle karşılaştırıldığında, ek su yalıtımına gerek bırakmaması ve bağlantı elemanları kullanılmadığı için tasarruf imkanı sağlaması. Ürün, su yalıtımıyla birlikte optimal elektrik enerjisi üretimi de sağlıyor.

Yılın Ses Yalıtımı Ürünü: Teknopanel WR-AS / Taşyünü veya Camyünü İzolasyonlu Akustik Cephe Paneli

Yılın Ses Yalıtımı Ürünü Ödülü’nü Teknopanel WR-AS / Taşyünü veya Camyünü İzolasyonlu Akustik Cephe Paneli ürünüyle Teknopanel firması aldı. Ocak 2010 çıkışlı paneller, 100-110 kg/m3 yoğunlukta taşyünü veya 52 kg/m3 yoğunlukta camyünü dolgulu olarak üretiliyor. Perfore sac ve taşyünü arasında akustik tül bulunuyor. Ürün, çelik ve prefabrik yapılarda aşık aralıklarının gereksinimlerine göre her çeşit sac kalınlığında ve renginde imal edilebiliyor.

Yılın Yangın Yalıtımı Ürünü: CP 653 Yangın Durdurucu Kablo Manşonu

Yılın Yangın Yalıtımı Ürünü Ödülü’ne ise CP 653 Yangın Durdurucu Kablo Manşonu’yla Hilti İnşaat Mlz. Tic. A.Ş. hak kazandı. Ağustos 2010`da piyasaya sunulan ürün, içinde bulunan 4 adet intümesan bant sayesinde 160 °C’de genleşmeye başlıyor ve ortalama 1200 °C’ye kadar yangına 3 saate kadar dayanıyor. İçerisinde cam elyaf bir kumaş olan ürün yüzde 100 gaz ve duman sızdırmazlığına sahip. Server odaları ve telefon odaları gibi sürekli kablo sirkülasyonu olan mekanlarda uygulama pratikliği mevcut. Çelik dış yapısı nedeniyle bina ömrü boyunca hizmet verebiliyor. 2 ve 4 inç çap alternatifleri mevcut.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/yalitim-sektoru-basari-odulleri-2010da-odul-sahipleri-belirlendi_86805.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!