Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

"22 Aralık'ta Emek İçin İstanbul İçin Sokaktayız"

Emek Bizim İstanbul Bizim İnisiyatifi 22 Aralık Cumartesi günü saat 16.00'da Beyoğlu dönüşümüne sesini yükseltmek eylem çağrısında bulunuyor.

yapi.com.tr

Diğer

"22 Aralık'ta Emek İçin İstanbul İçin Sokaktayız"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 22 Aralık 2012 16:00
YER: Taksim Tramvay Durağı
ŞEHİR: İstanbul
+ Ajandama Ekle

Emek Bizim İstanbul Bizim İnisiyatifi 22 Aralık Cumartesi günü saat 16.00'da Beyoğlu dönüşümüne sesini yükseltmek eylem çağrısında bulunuyor.


Çağrı metninin tamamı şu şekilde:

"AKP iktidarının İstanbul’a yönelik topyekûn saldırısından Beyoğlu da nasibini almaya devam ediyor. Beyoğlu, adım adım AKP’nin vitrini haline getiriliyor. Zorbalıkla, hukuksuzlukla, el koymayla, işgalle…

Önce Tarlabaşı ile başladılar; ardından Taksim Meydanı, Taksim Gezi Parkı… Sessiz sedasız, İstiklal Caddesi’ndeki onlarca tarihi han, pasaj, bina kapatılarak dönüştürülüyor.

7 Aralık Cuma sabahı, Cercle D’orient binasının önüne kamyonlar ve polis ekipleri İnci Pastanesi ve binada kalan diğer dükkanları yangından mal kaçırır gibi zorla tahliye etti. Dükkan sahiplerine birkaç gün süre vermeyi bile çok gören Beyoğlu Belediyesi, zorbalığını tüm İstanbul’a ve Türkiye’ye bir kez daha göstermiş oldu.

Bugün bütün Beyoğlu, bir şantiye alanına dönmüş durumda. Ve bu olağanüstü durum, gitgide bizim, hepimizin normali olmaya başlıyor. Bize dayatılan bu normu, normalliği kabul etmiyoruz.

Yaklaşık 3 yıldır, hem hukuki yoldan hem de sokakta verdiğimiz mücadelenin artık son aşamasına geldik, zira Mimarlar Odası’nın Kamer İnşaat’ın yıkım projesine karşı açtığı kamu davası kaybedildi. Biz, Emek Bizim İstanbul Bizim İnisiyatifi olarak diyoruz ki, Cercle D’orient binası ve Emek Sineması, kamuya yani hepimize aittir. Bu alanlarda söz sahibi bizleriz ve bu binaları sermayeye bırakmıyor, yıktırmıyoruz!

İnsanları yerinden eden kentsel dönüşüm projelerine, bizlere dayatılan kent yaşamına ve kentsel belleğimizin yıkımına karşı çıkıyoruz!

22 Aralık'ta Emek Bizim İstanbul Bizim Demek İçin Buluşuyoruz!"

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/22-aralikta-emek-icin-istanbul-icin-sokaktayiz_103503.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!