Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

“EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN” "Yeşil Network"leri Masaya Yatıracak

Ulaşım, tasarım, gelecek, finans, network ve enerji konularına odaklanan ve her ayın son Salı akşamı gerçekleştirilen “EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN – Green Drinks Buluşmaları”nın 22 Şubat 2011’deki beşinci toplantısının konusu “Yeşil Network” olacak. Toplantıya, “i-am” Associates kurucu ortağı ve yöneticisi Pete Champion ile pratiğin İstanbul ofisi “i-am”

yapi.com.tr

Buluşmalar

“EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN” "Yeşil Network"leri Masaya Yatıracak
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 22 Şubat 2011 19:00
YER: Yapı-Endüstri Merkezi, Fulya, İstanbul
DÜZENLEYEN: Yapı-Endüstri Merkezi
DİĞER BİLGİLER: A: Fulya Mah. Yeşilçimen Sok. No:12/430 Fulya - İstanbul T: (212) 266 70 70 F: (212) 266 70 10
+ Ajandama Ekle

laşım, tasarım, gelecek, finans, network ve enerji konularına odaklanan ve her ayın son Salı akşamı gerçekleştirilen “EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN – Green Drinks Buluşmaları”nın 22 Şubat 2011’deki beşinci toplantısının konusu “Yeşil Network” olacak.

Yapı dünyasının bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi (YEM), 2005 yılından bu yana mimarlık ve yapı sektöründe ekoloji, sürdürülebilirlik, çevre dostu binalar ve uygulamalar konularında başarıyla sürdürdüğü çalışmalara eklenen en son etkinlik “EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN” buluşmaları ile, 2011 yılı Nisan ayına kadar gezegenin tükenen kaynakları karşısında üretilen çözümlere yönelik tartışmalara ev sahipliği yapıyor.

27 Nisan- 1 Mayıs 2011 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece’de, YAPI FUARI / TURKEYBUILD İSTANBUL ile beraber düzenlenecek EKODÜNYA Fuarı ana sponsorluğunda gerçekleştirilen “EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN” toplantılarına, “Green Drinks” adı altında dünyada çeşitli şehirlerde aynı formatta yapılan etkinlik eşlik ediyor.

Sürdürülebilirlik konusunda farklı alanlardaki duyarlı toplulukları buluşturan ve başarı hikâyeleri ile yeşil iş modellerinin tartışıldığı bir platform oluşturan “EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN - Green Drinks Buluşmaları”, her ay farklı bir tema ile düzenleniyor. Buluşmaların dördüncüsü ise “Yeşil Network” başlığı altında düzenleniyor.

Toplantıda, marka stratejisi, kimlik yaratımı, iç mekan tasarımı ve alternatif pazarlama yöntemleriyle marka deneyim danışmanlığı üstlenen ve müşteri odaklı deneyimler yaratan Londra ofisi 'i-am' Associates kurucu ortağı ve yöneticisi Pete Champion ile pratiğin İstanbul ofisi 'i-am' İstanbul’un kurucu ortağı ve yöneticisi Emre Kuzlu hazır bulunacak. Ayrıca Slow Food akımının Türkiye’deki öncülerinden “Slow Food İstanbul/Fikir Sahibi Damaklar Birliği”nin kurucu lideri Defne Koryürek de toplantıya konuşmacı olarak katılacak.

'i-am' yöneticileri, müşteri deneyimlerinin bir marka üzerinden nasıl networkler yarattığına dair örnek bir çalışma sunacakları sunumlarında, kendileri tarafından tasarlanan Birleşik Krallık’ın ilk yeşil banka şubelerinden “Co-Operative Bank” projesinden bahsedecekler. Bu örnek markanın yeni ve genç izleyicileri bir araya getirecek sunumu, çok nadir rastlanılan ekolojik ve sosyal sorumluluk değerleri ile felsefesinin bir tasarım uygulaması kanalıyla kullanıcı diyalogu yaratması ve “green thinking customer network” oluşturması olgusunu masaya yatıracak.

Kullanıcı deneyimini etkileyerek networkler kurgulamaya öncü olabilecek bu marka tartışması sonrası ise, yerelliği önemseyerek “bir organizasyon değil bir hareket” olduğunu savunan ve Türkiye’nin çeşitli illerinde 700’ün üzerinde üyeyle faaliyet gösterek Türkiye’nin en aktif topluluğu olan Slow Food Türkiye’nin İstanbul başkanı Defne Koryürek’in sunumu gerçekleştirilecek. Koryürek, bilinçli ve üretimi yönlendiren bir toplum olmanın temellerini ele alacağı konuşmasında, sürdürülebilir tüketim alışkanlıklarını bir akım çevresinde topladığı network içinde kişisel dönüşümlerin küresel dönüşüme yol açabilmesinin mümkünlüğünü sorgulayacak. Katılımcıların da katkıda bulunabileceği bu buluşma, sohbet havasında gerçekleşecek.

Sunumların Türkçe ve İngilizce olacağı toplantıda Simultane tercüme yapılmayacak.


EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN- Green Drinks: “Network”

Tarih:
22 Şubat 2011 Salı, 19.00, Yapı-Endüstri Merkezi- Fulya

19:00 – 19:40 Yeşil Network
Pete Champion – 'i-am' associates | Ortak, Yönetici
Emre Kuzlu – 'i-am' istanbul | Ortak, Yönetici
Defne Koryürek – Slow Food İstanbul/Fikir Sahibi Damaklar Birliği | Kurucu Başkan

19:40 – 20:30 Green Drinks İstanbul

Etkinliğe katılım için lütfen tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/ekodunya-yaklasirken-yesil-networkleri-masaya-yatiracak_85487.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!