Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

'Green Drinks Buluşmaları’nın İkincisi ‘Yeşil Tasarım’ Gerçekleştirildi

Yapı-Endüstri Merkezi, ulaşım, tasarım, gelecek, finans, network ve enerji alanlarında üretilen çözümlerin tartışılacağı etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. ‘EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN – Green Drinks Buluşmaları’nın ikincisi bu akşam (30 Kasım 2010 Salı) Yapı-Endüstri Merkezinde, ‘Yeşil Tasarım’ başlığı altında gerçekleştirildi.

yapi.com.tr
'Green Drinks Buluşmaları’nın İkincisi ‘Yeşil Tasarım’ Gerçekleştirildi

STRONG>Yapı-Endüstri Merkezi, ulaşım, tasarım, gelecek, finans, network ve enerji alanlarında üretilen çözümlerin tartışılacağı etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. ‘EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN – Green Drinks Buluşmaları’nın ikincisi bu akşam (30 Kasım 2010 Salı) Yapı-Endüstri Merkezinde, ‘Yeşil Tasarım’ başlığı altında gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Yapı-Endüstri Merkezi Genel Müdürü Barış Onay, tam bir ay önce başlayan buluşmalar dizisinin 2011 yılı Nisan ayına kadar, her ayın son salı akşamı gerçekleştirileceğini belirtti. Bu etkinliklerin öncelikle interaktif sürece katkıda bulunduğunu ifade eden Onay, bu sürecin daha ‘casual’ toplantılar düzenlemeye teşvik ettiğini aktararak önümüzdeki dönemde devam eden toplantılar kapsamında karşılıklı öğrenilecek çok şeyin olduğunu dile getirdi.Tasarım ve Üretim Beraber Yürümeli

İlk sunumu gerçekleştiren Seray Cengiz sözlerine ‘Yeşil Tasarım’ kavramını Sena Çevik ile birlikte kurdukları Boa ile öğrendiklerini aktararak, bu konsept kapsamında ‘alaylı’ sayılabileceklerini ifade etti. Eko-moda konseptinin dünyada çok hızlı büyüyen bir alan olduğunu dile getiren Cengiz, Türkiye’de var olan potansiyel bağlamında yayılabilecek bir akım olduğunu söyledi.

Boa Studio’nun kuruluş öyküsünden de kısaca bahseden Cengiz, Çevik ile birlikte modern tekstil alanında yeni ve yeşil bir şey üretmek istediklerini dile getirdi. ‘Organik Pamuk’ nedir? sorusu ile sürece başladıklarını anlatan Cengiz, “Türkiye’de bu alanda yapılan şeyler nedir diye düşününce ilk aklımıza gelenin bebek kıyafetleri olduğunu fark ettik” dedi. Bu noktadan hareketle yola çıktıklarını ifade eden Cengiz, bu fikrin arkasında farklı tasarımcıları sürece dahil etme fikrinin olduğuna vurgu yaptı.

İlk koleksiyonlarının ‘Reflections of Memory’ olduğunu belirttikten sonra, zaman içerisinde hazırladıkları ürünlerin yüzde 100 organik ama tasarım ağırlık bir nitelik kazandığını söyledi. Zaman içerisinde dünyada eko-moda anlamında yapılanları inceleme fırsatı bulduklarını aktaran Cengiz, ‘Organik Pamuk’ kavramının sürdürülebilirlik konsepti içerisinde küçücük bir yer kapladığını, yurtdışında pek çok alanda buna dikkat edildiğini anlattı.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2  |   3
ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/green-drinks-bulusmalarinin-ikincisi-yesil-tasarim-gerceklestirildi_84082.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!