Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

İstanbul'da Güvenli Bisiklet Yolları Uygulama Kılavuzu Vizyon Geliştirme Çalıştayı

EMBARQ Türkiye, insan odaklı şehir ve çözümler için bisikletli ulaşım çalışmalarına devam ediyor. "İstanbul'da Güvenli Bisiklet Yolları Uygulama Kılavuzu Vizyon Geliştirme Çalıştayı", 15 Eylül Pazartesi günü Studio-X İstanbul'da gerçekleşecek.

yapi.com.tr

Eğitimler

İstanbul'da Güvenli Bisiklet Yolları Uygulama Kılavuzu Vizyon Geliştirme Çalıştayı
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 15 Eylül 2014 09:30
YER: Studio-X İstanbul, Karaköy
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

EMBARQ Türkiye

WEB ADRESİ:

www.embarqturkiye.org ; www.studio-xistanbul.org

 

DİĞER BİLGİLER:

A: Studio-X Istanbul, Meclis-i Mebusan Caddesi No: 35A Karaköy,  İstanbul
T: (212) 292 07 47

+ Ajandama Ekle

Sürdürülebilir ulaşım kapsamında bisikletin kent içi ulaşımdaki öneminin vurgulanması, bisikletin ulaşım sistemlerine entegre edilmesi, özel araç trafiğinin etkisi altına giren kentlerimizde güvenli bisiklet ulaşımı altyapısının oluşturulması gerekliliğine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen “İstanbul’da Güvenli Bisiklet Yolları  Uygulama Kılavuzu Vizyon Geliştirme Çalıştayı”, 15 Eylül Pazartesi günü saat 09:30'da Studio-X İstanbul 'da gerçekleştirilecek. Çalıştay, İstanbul kent içi ulaşımında yetki sahibi yerel yönetimlerin ve konu üzerinde çalışmalar yürütmeken sivil toplum kuruluşlarının katılımına açık olacak.

EMBARQ Türkiye tarafından, İstanbul Kalkınma Ajansı Doğrudan Faaliyet Desteği ile hazırlanmakta olan “İstanbul'da Güvenli Bisiklet Yolları Uygulama Kılavuzu” ile, mevcut bisiklet yollarının değerlendirilerek yerel yönetimlerin iyileştirme çalışmalarına katkı sağlanması hedefleniyor. Süreç içerisinde bisiklet kullanıcılarına uygulanacak anket çalışması ile bu kişilerin sorun, gereksinim ve beklentileri öğrenilerek; mevcut güzergahlara ilave yeni güvenli bisiklet yolları, sorumlu kurum ve kuruluşlara uygulama ve politika önerisi olarak sunulacak.

Yurtdışından uzmanlar deneyimlerini paylaşacak

Güvenli bisikletli ulaşımın tartışılacağı çalıştayda; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Kurumu, Danimarka’dan yol güvenliği denetimleri konusunda danışmanlık veren CONSIA Danışmanlık, OECD – Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü, Almanya’dan güvenli yol işaretleyicileri üreticisi EVONIK, BKK Centre for Budapest Transport (BKK Budapeşte Ulaşım Merkezi) ve EMBARQ Türkiye’den uzman konuşmacılar bilgi paylaşımında bulunacaklar.

EMBARQ Türkiye Proje Yöneticisi Çiğdem Çörek Öztaş, çalıştaya ilişkin şu açıklamada bulundu:

“Çalıştaya katılan STK temsilcileri, belediye yetkilileri ve diğer ilgili kurum/kuruluş yetkilileri farklı kent ve ölçeklerde iyi uygulama örneklerini görecekler. Ayrıca, kendi  sorumluluk alanları dahilinde ihtiyaç ve eksikliklerine farklı açılardan  bakabilecekleri bir ortam bulacaklar. Öte yandan diğer katılımcılarla da etkileşim halinde bulunarak çalışılan konuya dair vizyon geliştirme fırsatı yakalayacaklar. Bu çalıştay sayesinde katılımcılar,ulusal ve uluslararası katılımcılarla tanışarak farklı projelerde de ortak çalışma imkanı elde edecekler.”

Çalıştay programı için tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/istanbulda-guvenli-bisiklet-yollari-uygulama-kilavuzu-vizyon-gelistirme-calistayi_124448.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!