Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

"Karaköy Olimpiyatları" Sergisi Katılımınızı Bekliyor

"Tasarım Bienali boyunca kentte gördüğünüz kusurlu noktalara sarı çıkartmaları yapıştırın, engellere hep birlikte dikkat çekelim."

yapi.com.tr

Sergiler

"Karaköy Olimpiyatları" Sergisi Katılımınızı Bekliyor
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 15 Ekim 2012
BİTİŞ TARİHİ: 12 Aralık 2012
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

TAG Platform, Mimarlar Odası 

ANA SPONSORLAR:

Koray İnşaat 

+ Ajandama Ekle

TAG Platform’un Koray İnşaat sponsorluğunda yürüttüğü “Herkes için Tasarım” kampanyası, kentte her gün mücadele ettiğimiz ve çoğu zaman alışkanlıktan görmediğimiz engellere, Eve Dönerken İki Ekmek 1 Madalya” sloganı ekseninde hazırlanan sergi ile dikkat çekmeyi amaçlıyor.

1. İstanbul Tasarım Bienali'nin ana teması “Kusurluluk” kapsamında düzenlenen sergi, iki büyük haritadan oluşuyor. Bu haritaların ilki; atölye çalışmalarının sonuçlarına dayanan Karaköy Kusurluluk Haritası. Atölye boyunca farklı insan tiplerine bürünen öğrenciler, değişen insan özelliklerine göre Karaköy’de gündelik hayatı deneyimlediler. Kentteki mücadeleyi, yaratılan Olimpiyat oyunlarıyla anlatan öğrencilerin videoları da sergide izlenebiliyor.

Etkinlikte ikinci harita ise tüm İstanbulluları katılıma çağırıyor! Boş haritanın üzerine sorunları küçük not kağıtlarına yazarak iğneliyorsunuz. Böylece yavaş yavaş İstanbul’da yaşayanların yarattığı Kusurluluk Haritası ortaya çıkmaya başlıyor. Ayrıca, kentlerde gündelik hayatımızı mücadeleye çeviren engelleri, kusurları ortaya çıkarmak amacıyla hazırlanan ve sergi mekanlarından temin edilebilecek sarı çıkartmalar da “Herkes için tasarım”a işaret etmek üzere kullanılmayı bekliyor.

Çıkartmaların işaret ettiği kusurların fotoğraflarını, Tasarım Bienali'nin Facebook sayfasıya da Twitter hesabı üzerinden #karakoyolimpiyatları etiketiyle paylaşarak etkinliğe katılabilirsiniz.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/karakoy-olimpiyatlari-sergisi-katiliminizi-bekliyor_102755.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!