Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Ankara Projeleri Sergisi
BÖLÜM SPONSORU

"Milas Çomakdağ"

Milas/Labraunda antik kenti ve Çomakdağ yöresinin özgün köy evlerine ilişkin Ali Konyalı’nın fotoğraflarından oluşan sergi, Fransız Kültür Merkezi’nde ziyaretçilerle buluşuyor.

yapi.com.tr

Sergiler

"Milas Çomakdağ"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 5 Aralık 2012
BİTİŞ TARİHİ: 12 Ocak 2013
YER: Fransız Kültür Merkezi, Taksim
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

Fransız Anadolu Araştırmaları Enstitüsü (IFEA), İsveç Araştırma Enstitüsü, Milli Reasürans Sanat Galerisi, İsveç Uppsala Üniversitesi işbirliğiyle

TELEFON: 212 393 81 11
DİĞER BİLGİLER:

A: İstiklal Cad. No: 4 Taksim, İstanbul

+ Ajandama Ekle

Milas/Labraunda antik kenti ve Çomakdağ yöresinin özgün köy evlerine ilişkin Ali Konyalı’nın fotoğraflarından oluşan sergi, Fransız Kültür Merkezi’nde ziyaretçilerle buluşuyor.

Karia kralı Maussollos’un inşa ettirdiği ve Anadolu’nun Antik Dönem tarihi bakımından büyük önem taşıyan Labraunda, Karia’nın kutsal kenti olması nedeniyle dinsel mimari bakımdan özgün ve görkemli yapıları barındırmaktadır. Geçmişi Karia, Roma, Bizans dönemlerini kapsayan Labraunda’da hayat bu dönemlerden sonra da devam ediyor; burasını yayla olarak kullanan yakındaki köylüler adına Kocayayla diyorlar.

Aynı zamanda Labraunda yakınındaki Çomakdağ köyleri de özgün karakterlere sahip. Özellikle, kırsal mimari bakımından, dağların üst kesimlerinde son derece kısıtlı olanaklarla ve Labraunda’daki duvar tekniği ile yaptıkları evler ve süslemeleri benzersiz özellikte...

Fransız Anadolu Araştırmaları Enstitüsü (IFEA), İsveç Araştırma Enstitüsü, Milli Reasürans Sanat Galerisi, İsveç Uppsala Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilen sergi, 5 Aralık 2012 - 12 Ocak 2013 tarihleri arasında Fransız Kültür Merkezi'ndeizlenebilir.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/milas-comakdag_103221.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!