Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan
İLİŞKİLİ HABERLER

Stefan Behnisch YEM'deydi

Stefan Behnisch YEM'de

Sürdürülebilir mimarlığın önemli temsilcilerinden, dünyaca ünlü mimar Stefan Behnisch, 3 Haziran Çarşamba günü Yapı-Endüstri Merkezi’nde (YEM) bir konferans verecek. Stefan Behnisch Konferansı, İstanbul Serbest Mimarlar Derneği’nin “FRAGMENTS OF LIVING IN ARCHITECTURE” (FOLIA) projesi kapsamında, Çanakkale Seramik & Kalebodur ana sponsorluğunda

yapi.com.tr

Toplantılar

Stefan Behnisch YEM'de
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 3 Haziran 2009 19:00
YER: Yapı-Endüstri Merkezi (YEM), Fulya, İstanbul
DÜZENLEYEN: Yapı-Endüstri Merkezi ve İstanbul Serbest Mimarlar Derneği
DİĞER BİLGİLER: T: (212) 266 70 70 F: (212) 266 70 10
+ Ajandama Ekle

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği'nin (İSMD) 2008 yılında hazırladığı “FRAGMENTS OF LIVING IN ARCHITECTURE” (FOLIA) Projesi kapsamında yer alan konferanslardan biri olan dünyaca ünlü mimar Stefan Behnisch Konferansı, 3 Haziran 2009, Çarşamba günü saat 19.00’da Yapı-Endüstri Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği’nin FOLIA Projesi, Türk Mimarlığı’na ilişkin NTV’de yayınlanacak 13 bölümden oluşan bir dizi film, film ile aynı içeriğe sahip internet sitesi ve biri Paris’te diğeri İstanbul’da gerçekleşecek iki konferansı kapsamaktadır. Türkiye’nin önde gelen mimarlarından Han Tümertekin ve Emre Arolat’ın konuşmacı olarak katıldığı, proje kapsamındaki ilk konferans 15 Mayıs 2009’da Paris’te gerçekleştirildi. 

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen seramik üreticilerinden biri olan Çanakkale Seramik & Kalebodur ana sponsorluğunda, projenin İstanbul ayağında 3 Haziran 2009 tarihinde gerçekleştirilecek olan konferansta; sürdürülebilir mimarlığın önemli temsilcilerinden dünyaca ünlü Alman mimar Stefan Behnisch; mimarlığa, içerik temelli bir yaklaşımla bakmak konusundaki deneyimlerini Türk mimarlar ile paylaşacak.

Konferansın konuşmacısı Stefan Behnisch’in sahibi olduğu Behnisch Architekten mimarlık bürosu, sürdürülebilir mimarlığın dünyadaki önemli temsilcilerinden. Sürdürülebilirlik merkezli mimarlık pratiğiyle RIBA Ödülü başta olmak üzere çok sayıda ödüle değer görülen Behnisch Architekten, büro boyutlarını ve iş hacmini büyütmenin öncelikli amaç olduğu o dünyadan orta boy ölçeğinde, ama çevresel duyarlılıklı bir çalışma gündemine doğru evrilen mimarlığın en önemli temsilcilerinden biri. Büronun ekolojik yapılar statüsünde Avrupa kıtası özelinde geliştirdiği pilot proje Doğa Araştırmaları ve Ormancılık Enstitüsü (Wageningen, Hollanda), tasarımının sadeliğine rağmen yüksek enerji verimiyle geniş yankı uyandırdı.  Grup şimdilerde Almanya’nın yanısıra, ABD’de Harvard Üniversitesi, Los Angeles ve Chicago; İsviçre’de Cenevre; İtalya’da Ravenna; Paris ve Kazakistan’da projeler hazırlıyor.

Stefan Behnisch Konferansı

Tarih: 3 Haziran 2009, Çarşamba
Yer: Yapı-Endüstri Merkezi, Fulya/İstanbul

Program:

18.30–19.00 Kayıt
19.00–20.00 Stefan Behnisch Konferansı
20.00–21.00 Kokteyl

Konferans simultane olarak İngilizce’den Türkçe’ye çevrilecektir.
Sınırlı kontenjan nedeni ile katılım için www.yemetkinlik.com/stefanbehnisch kayıt yaptırmak gereklidir. 

LCV: 0212- 266 70 70 Dahili: 200 – Irmak Uzun

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2  |   3  |   4  |   5
ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/stefan-behnisch-yemde_69205.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!