Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Türkiye'de Güneş Enerjisinin Kullanımı ve Gelişimi

GÜNDER’in 20. kuruluş yıldönümü kutlaması çerçevesinde düzenlenecek olan “Türkiye’de Güneş Enerjisinin Kullanımı ve Gelişimi” başlıklı panel, 19 Aralık 2012 tarihinde Rixos Grand Ankara’da gerçekleştirilecek.

yapi.com.tr
1

Toplantılar

Türkiye'de Güneş Enerjisinin Kullanımı ve Gelişimi
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 19 Aralık 2012 13:00
BİTİŞ TARİHİ: 19 Aralık 2012 19:00
YER: Rixos Grand
ŞEHİR: Ankara
DÜZENLEYEN:

GÜNDER

+ Ajandama Ekle

Türkiye güneş enerjisi sektörünün öncü kuruluşlarından biri olan Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu–Türkiye Bölümü (GÜNDER), 20. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde “Türkiye’de Güneş Enerjisinin Kullanımı ve Gelişimi” başlıklı bir panel düzenleyecek. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın da katılacağı panel, 19 Aralık 2012 tarihinde Rixos Grand Ankara’da gerçekleştirilecek.

Türkiye’de güneş elektriği ve ısıl uygulamalarının üniversite, sanayi ve kamu katılımında tüm yönleriyle ele alınacağı bu özel buluşmada; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Murat Mercan, GÜNDER Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Necdet Altuntop, Elektrik Piyasası Dairesi (EPDK) Başkanı Ahmet Ocak ve Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Yusuf Yazar da konuşma yapacak.

Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı Süreyya Yücel Özden ve Uluslararası Uygulamalı Termodinamik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nilüfer Eğrican’ın da sunumlarıyla katılacağı panel eş zamanlı iki oturum şeklinde gerçekleştirilecek.

Moderatörlüğünü Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Yusuf Yazar’ın yapacağı “Türkiye’de Güneş Elektriği Uygulamaları” başlıklı oturuma, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü Yenilenebilir Enerji Kaynakları Daire Başkanı Sebahattin Öz, EPDK Elektrik Piyasası Dairesi Başkanı Ahmet Ocak, Ulusal Fotovoltaik Teknoloji Platformu Genel Sekreteri Mete Çubukçu, ODTÜ GÜNAM Başkanı Prof. Dr. Raşit Turan, MMO adına Şenol Tunç ve Anel Elektrik Genel Müdürü Evren Evcit konuşmacı olarak katılacak.

Uluslararası Uygulamalı Termodinamik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nilüfer Eğrican’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilecek “Türkiye’de Güneş Enerjisi Isıl Uygulamaları” başlıklı oturumda ise, Orman Genel Müdürlüğü ORKÖY Daire Başkanı Mahmut Aydın, Ege Üniversitesi Güneş Enerjisi Enstitüsü adına Prof. Dr. Mustafa Güneş, GÜNDER Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Necdet Altuntop, Solimpeks A.Ş. adına Halil İbrahim Dağ ve Ezinç A.Ş. adına ise Hakan Alaş birer konuşma yapacak.

Her iki panelde gerçekleşecek kısa bilgilendirici sunumların ardından sektörlerin sorunları tüm katılımcılarla birlikte ele alınacak ve ileriye yönelik ihtiyaçlar ile çözüm önerileri sektörün tüm paydaşları tarafından belirlenecektir.

Etkinlik kapsamında ESTIF Genel Sekreteri Xavier Noyon, “AB’de Güneş Enerjisi Isıl Uygulamaları Çerçeve Şartları ve Pazar Değerlendirmesi” başlıklı bir sunum gerçekleştirecek. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ise kapanış konuşmasını gerçekleştirecek.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/turkiyede-gunes-enerjisinin-kullanimi-ve-gelisimi-_103362.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • güzel YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!