Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Fab City Summit 2018
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) öncülüğünde düzenlenen Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi, 20-21 Şubat 2012 tarihlerinde Swissotel The Bosphorus’da gerçekleştirilecek.

yapi.com.tr
1

Toplantılar

Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 20 Şubat 2012
BİTİŞ TARİHİ: 21 Şubat 2012
YER: Swissotel The Bosphorus, İstanbul
DÜZENLEYEN: T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) tarafından
DİĞER BİLGİLER: Özgencil Organizasyon A.Ş. T: (0212) 241 70 84 / (0212) 241 70 85 E: ozgencilorg@superonline.com
+ Ajandama EkleYeşil bina ve değerlendirme sistemleri konusunda farkındalık oluşturmak, bilgi ve bilinç düzeyini yükseltmek amacıyla, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) öncülüğünde düzenlenen Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi, 20-21 Şubat 2012 tarihlerinde Swissotel The Bosphorus’da gerçekleştirilecek.


Türkiye'de bir ilke imza atan Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği, 20-21 Şubat'ta Swissotel'de Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi düzenliyor. İki gün sürecek zirvenin açılış konuşması, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar tarafından yapılacak.

Türkiye'den ve dünyadan konusunda ses getiren 30'u aşkın uzman konuşmacının katılacağı konferans, toplam 6 farklı oturum başlığından oluşuyor. Zirvenin ilk gününde, 'Yeşil Bina Hareketinin Küresel Seyri', 'Yeşil Dönüşüm Politikaları', 'Sosyal Konutların Yeşil Dönüşümü' konularında dünyadaki en iyi uygulamaların aktarılacağı sunumlar ve tartışmalar yapılacak.


Dünyadan Örnekler Masaya Yatırılacak

Zirvenin ilk oturumu olan 'Bölgesel Yeşil Bina Konseylerinden Yaklaşımlar' başlığında, Ürdün, İtalya, Almanya, Romanya ve İsveç'teki konseylerin yöneticileri; örnek yeşil bina uygulamaları ve politikalarını aktaracak.
Almanya Sürdürülebilir Binalar Konseyi ve Dünya Yeşil Binalar Konseyi (WGBC) Yönetim Kurulu Üyesi Johannes Kreissig, Romanya Yeşil Binalar Konseyi Başkanı Steven Borncamp ve Ürdün Yeşil Binalar Konseyi Başkanı Muhammed Asfour’un katılacağı oturumlarda sektörün farklı ülkelerdeki gelişimi ele alınacak. Aynı gün Amerika Enerji Ajansı’nda Enerji Verimliliği ve Yenilenebilir Enerji Direktörlüğü görevini yürütmüş olan Greg Kats, Capital-E Başkanı ve Good Energies ortağı Kats ve İhlâs Holding Başkan Yardımcısı Prof. Metin Lokmanhekim ‘Enerji Verimliliğinin Finansmanı’ konusunda birer sunum yapacak. 

Form Group Yürütme Kurulu Başkanı Tunç Korun’un başkanlık yapacağı oturumda Build Toronto Başkan Yardımcısı Derek Ballantyne, Sodexo Sürdürülebilir ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Bölümü Genel Müdür Yardımcısı Neil Barrett, ABD Gayrimenkul Geliştirme Yöneticisi Mark E. James ve Maastricht Üniversitesi, Finans ve Gayrimenkul Bölümü’nden Doç Dr. Nils Kok konuşacak.


Küresel Şehirlerin Yeşil Dönüşümü

Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi'nde yeşil bina teknolojileri ve uygulamaları konusunda dünya ve Türkiye’deki en yetkin isimlerin ağırlanacağını ifade eden Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği Başkanı Haluk Sur; "Türkiye’deki yapı sektörünün, bugün dünyada var olan en ileri bilgi ve görüşlere ulaşmasını hedefliyoruz" dedi. Başkan Sur, ayrıca şunları söyledi:

“Amerika’da yapılan bir çalışma, yeşil binaların enerji tüketiminde yüzde 24-50, karbondioksit salımında yüzde 33-39, su tüketiminde yüzde 40 ve atıklarda yüzde 70’e varan bir düşüş sağladığını ortaya koyuyor. Dünyanın en yüksek binası olan Taipei, bir senede Energystar seviyesinden yeşil binaya geçebiliyor ise tüm binalar bunu başarabilir. Türkiye’de sera gazı salınımı 1990-2009 yılları arasında yüzde 97 oranında arttı, maalesef artış oranının en yüksek olduğu ülke Türkiye. Bu nedenle, zirve sayesinde Türkiye'de yeşil bina girişimlerinin artmasına neden olacak mutlak bir farkındalık yaratmayı hedefliyoruz.”


Etkinlik programı için tıklayınız.

Konuşmacı bilgileri için tıklayınız.

Katılım formu için tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/uluslararasi-yesil-binalar-zirvesi_90188.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • şehir planlaması! ardından yeşil...yeşil binalar...geniş ferah alanlar, kentlerin, doğal olarak insanların bunlara çok ihtiyacı var! YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!