Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

7 Yılda 1,1 Milyar Dolarlık Yatırım

2010 yılından bugüne kadar 1.1 milyar dolar yatırım yaptıklarını açıklayan Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları Yönetim Kurulu Başkan Vekili Güleç, yatırım kaynaklı borçları da zamanında ödediklerini bildirdi.

yapi.com.tr/AA
 7 Yılda 1,1 Milyar Dolarlık Yatırım

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) Genel Müdürü Ercüment Ünal, 7 yılda 1 milyar 100 milyon dolar yatırım yaptıklarını belirterek, KARDEMİR'in ülke için önemli bir kuruluş olduğunu söyledi.

KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kamil Güleç, Başbakanlık Müşaviri Kudret Bülbül'ü kabul etti.

1995 yılında özelleşen Kardemir’in geride kalan 22 yıl içerisinde 2 milyar doları aşan yatırım ile hem üretim teknolojilerini yenilediğini hem de ürün yelpazesini katma değeri yüksek ürünlerle genişlettiğini kaydeden Güleç, "Bundan 80 yıl önce 150 bin ton kapasite ile kurulan KARDEMİR, özelleştiği 1995 yılında 500 bin ton seviyelerinde üretim yapan, sadece belirli çelik kalitelerini üretebilen, teknolojisi eski bir kuruluştu. Geride kalan 22 yıldır tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte adeta bir maraton koşusu gibi geceli gündüzlü çalışıyoruz. Bugün yılda 2 milyon tonun üzerinde üretim yapan, 72 metre boya kadar ray üreten, Türkiye’de üretilemeyen ağır profilleri üretebilen, yeni kurulan çubuk kangal haddehanesinde makine imalat sanayisine yönelik çok çeşitli çelik kalitelerini üretebilen bir şirket haline geldik." diye konuştu.

"1 milyar 100 milyon dolar yatırım"

KARDEMİR Genel Müdürü Ercüment Ünal ise Kardemir'in sadece Karabük için değil, ülke için büyük önem taşıdığına dikkat çekti.

Ünal, "KARDEMİR, Zonguldak TTK tarafından üretilen koklaşabilir kömürün tamamını satın alan, yine Ankara, Kayseri, Elazığ, Sivas, Balıkesir gibi Anadolu’da üretilen yerli cevherlerin hemen hemen tamamını satın alan bir şirkettir. Bu yörelerdeki madencilerimiz de kendi bulundukları iller için çok büyük önem taşımaktadırlar. Bu yönüyle de KARDEMİR sadece Karabük için değil, ülkemizin bu illeri içinde ayrıca öneme sahiptir. Kardemir sadece 2010 yılından bugüne kadar 1 milyar 100 milyon dolar yatırım yaptı. Yatırım kaynaklı borçlarında zamanında ödendi." ifadesini kullandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/-7-yilda-1-1-milyar-dolarlik-yatirim_157577.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!