Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

KARDEMİR'in Kapasitesi Artıyor

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) Genel Müdürü Fadıl Demirel, ham çelik üretim kapasitesinin 1,8 milyon tondan 3,4 milyon tona ulaşacağını bildirdi.

yapi.com.tr / AA
KARDEMİR'in Kapasitesi Artıyor

Fadıl Demirel, gerçekleştirilecek yatırımlarla KARDEMİR’in ürün yelpazesinin çok daha genişleyeceğini ve raylı sistemler ile başta otomotiv olmak üzere makine imalat sanayisinin ihtiyaç duyacağı tüm çelik kalitelerinin fabrikalarında üretilebilir hale geleceğini söyledi. Fabrikalarının Türkiye’nin ilk entegre demir çelik fabrikası ve uzun mamulde cevhere dayalı tek üreticisi konumunda olduğuna dikkati çeken Demirel, şöyle devam etti:

"Yılın ikinci yarısında tamamlanacak 5 nolu yüksek fırın ve çelikhane konverter yatırımları ile ham çelik üretim kapasitesi 1,8 milyon tondan 3,4 milyon tona ulaşacak. KARDEMİR kendi enerjisini üreten, kapasitesini ve ürün çeşitliliğini artırmış, temiz teknolojilere sahip, sosyal sorumluluk projelerine çok daha fazla kaynak ayırabilen, çok daha rekabetçi bir şirket olarak ülkemiz ve tüm paydaşlarımız için üretmeye devam edecektir".

Demirel, ayrıca bazı yatırımların finansmanı için Alman KFW IPEX Bank ile 138,8 milyon avroluk kredi sözleşmesi imzaladıklarını ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kardemirin-kapasitesi-artiyor_121603.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!