Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

ÖYK İmar Planı Değişikliğine Onay Verdi

Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Ankara'da bazı parsellerin imar planı değişikliğine onay verdi.ÖYK'nın konuya ilişkin kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

yapi.com.tr
 ÖYK İmar Planı Değişikliğine Onay Verdi

Buna göre, Sümer Holding AŞ mülkiyetindeki Ankara'nın Çankaya ilçesi Çukurambar Mahallesi'nde belirtilen parsellere yönelik kentsel servis alanı ve Konut alanı kullanım kararları getirilmesine ilişkin onaylanan 1/5.000 ölçekli nazım İmar planı değişikliği ve 1/1.000 ölçekli uygulama İmar Planı değişikliğinin yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle Danıştay 6. Dairesine açılan davada, işlemin yürütülmesinin durdurulmasına karar verildiğinden, mahkeme kararlarının gereklerinin yerine getirilmesini teminen Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca hazırlanan söz konusu parsellere yönelik ticaret alanı ve Konut alanı kullanım kararları getirilmesine ilişkin 1/5.000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliği ve 1/1.000 ölçekli uygulama İmar planı değişikliği onaylandı.

Sabah'ın haberine göre, onaylanan imar planlarının Resmi Gazete'de yayımlanmasını müteakip, bilgi ve gereği için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Çankaya Belediye Başkanlığına gönderilmesine karar verildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/-oyk-imar-plani-degisikligine-onay-verdi_125500.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!