Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

"Yenilenebilir Enerjide Mevzuatsal Eksik Yok"

Özgül Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Özgül, Boğaziçi Enerji Kulübü'nce düzenlenen toplantının ardından, yenilenebilir enerji hakkında değerlendirmelerde bulundu.

yapı.com.tr/AA
 "Yenilenebilir Enerjide Mevzuatsal Eksik Yok"

Özgül, yenilenebilir enerji alanında devletten bir şey beklenmemesi gerektiğini belirterek, "Bu alanda mevzuatsal olarak hiçbir eksiklik görmüyorum" dedi.

Yenilenebilir enerji alanındaki yatırımların, 9 ila 12 yıllık periyotlarda geri dönüşümünün beklenmesi gerektiğini ifade eden Özgül, şöyle devam etti: "Yenilenebilir enerji alanında devletten bir şey beklemek gereksiz, bu alanda mevzuatsal hiçbir eksik görmüyorum. Yatırımcı olarak bu alanda çok hızlı geri dönüşleri beklemememiz lazım. Normal olarak yenilenebilir yatırımları 9 ila 12 yıllık periyotlarda geri dönmesi makuldür. Çünkü zaten yatırım ömrü 50 yıl, bu nedenle uygulanabilir ve makul yatırımlardır bunlar. Yenilenebilir enerjide yapılan yatırımlar hiçbir zaman yanlış değildir."

Türkiye'de özellikle rüzgar enerji santrallerinde kullanılan ana ekipmanlardan kanat ve kulenin üretildiğini bildiren Özgül, sektörün geliştiğini, bu alana daha çok yatırım yapılması gerektiğini dile getirdi.

 "Biz yatırım endeksli bir şirketiz. temel hedefimiz yatırımcı olmaktır" diyen Özgül, "Biz ticaret üzerinden değil yatırım üzerinden para kazanmayı tercih ediyoruz. İstihdamı ve üretimi artırmak ana hedefimiz" dedi.

Özgül, rüzgar ve güneş alanında ciddi yatırımlarının bulunduğunu aktararak, "Türkiye'de rüzgarda 11 yerde güneşte ise 17 yerde yatırım aşamasında devam eden lisanslı projelerimiz var. Ana hedefimiz rüzgarda güneşte bir portfolyo oluşturabilmek. Ayrıca, bir yabancı ortakla da bir projeye girebiliriz" ifadelerini kullandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/-yenilenebilir-enerjide-mevzuatsal-eksik-yok_138738.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!