Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

11 Havaalanı Genişletiliyor

Düşük maliyetli yolcu taşımacılığı modeli çerçevesinde amacıyla 11 ildeki havaalanlarında inşa edilecek tesislere ve genişletme çalışmalarına hız verildi.

yapi.com.tr
11 Havaalanı Genişletiliyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından Adana, Mardin, Trabzon, Kars, Ağrı, Adıyaman, Hatay, Kastamonu, Milas-Bodrum, Antalya ve Erzincan'dan oluşan 11 havalimanında yapılacak genişletme çalışmalarının ve inşa edilecek yeni tesislerin bu yılsonuna kadar tamamlanacağı bildirildi.

Dünya Gazetesi'nin haberine göre, düşük maliyetli yolcu taşımacılığı modelinin hayata geçirilmesi amacıyla havaalanlarında inşa edilecek tesislere ve genişletme çalışmalarına hız verildi. Mardin Havaalanı pist genişletilmesi ve pat sahaları onarımı ve Trabzon Havalimanı apron büyütülmesi işleri geçici kabul aşamasına gelirken, 40 milyon 548 bin 823 liraya mal olacak Kars Havalimanı iç hatlar ve dış hatlar terminal binasının yapımının 9 Eylül'de, 35 milyon 750 bin liraya mal olacak Ağrı Havalimanı Terminal binasının yapımının ise 4 Aralık'ta bitirilmesi planlanıyor. Adıyaman Havalimanı'nda pist genişletilmesi, apron ve taksi yolu yapımını tamamlayan Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), söz konusu havalimanında pist aydınlatma işlerini de bir an önce tamamlayarak en geç 10 Ekim'de hizmete sokmayı planlıyor.

2007 yılında Başbakan Erdoğan tarafından açılan, 51 milyon 896 bin 884 TL'ye mal olacak Hatay Havalimanı apron genişletilmesi ile şerit sahalarının standart hale getirilmesi işi de 25 Kasım'da bitirilecek. 15 milyon 288 bin TL'ye sözleşme imzaladığı Kastamonu Havaalanı Pat Sahaları Onarımı ve Tevsi işi ise 30 Ekim'de tamamlanacak. Milas-Bodrum Havalimanı'na yapılacak, 2 milyon 695 bin liraya mal olması planlanan itfaiye binası ise 13 Eylül'de tamamlanacak. Antalya Havalimanı'na yapılacak ve 2 milyon 890 bin liraya mal olacak garaj binasının 24 Ekim'de, Erzincan Havalimanı'na yapılacak ve 2 milyon 428 bin liraya mal olacak itfaiye binası ise 11 Ekim'de hizmete girecek. 28 milyon TL'lik maliyeti bulunan Adıyaman Havalimanı Terminal binasının da bu yıl sonunda bitirilmesi öngörülüyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/11-havaalani-genisletiliyor_105610.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!