Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

2 Sektör için 8,3 Milyon Euroluk Laboratuvar

Samsun'da metal ve plastik sektörünün ihtiyaç duyduğu testlerin yapılması amacıyla, 8 milyon 300 bin euro bütçeyle Uluslararası Akredite Metal Metroloji ve Kalibrasyon Laboratuvarı kurulacak.

yapi.com.tr/AA
2 Sektör için 8,3 Milyon Euroluk Laboratuvar

Avrupa Birliği ve Türkiye'nin mali iş birliği çerçevesinde desteklenen Uluslararası Akredite Metal Metroloji ve Kalibrasyon Laboratuvarı projesi, bir otelde düzenlenen toplantıyla tanıtıldı.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, toplantıdaki konuşmasında, oda tarafından yürütülen proje kapsamında 8 milyon 300 bin euro bütçeyle Uluslararası Akredite Metal Metroloji ve Kalibrasyon Laboratuvarı kurulacağını söyledi.

Proje bedelinin yüzde 100'ünün hibe olduğunu belirten Murzioğlu, laboratuvarın Organize Sanayi Bölgesinde inşa edileceğini bildirerek, "Binada testlerde kullanılacak 130 adet cihazımız var. Çok kısa sürede akredite olacak laboratuvar Türkiye'nin üçüncü en büyük laboratuvarı olacak. Samsun'umuza ve bölgemize hizmet edecek. Metal ve plastik sektörünün hemen hemen tamamı bundan faydalanacak" dedi.

Ayrıca söz konusu laboratuvarın yüzde 51 hissesinin Ticaret ve Sanayi Odasına, yüzde 20'sinin Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına, yüzde 10'unun Ondokuz Mayıs Üniversitesine (OMÜ), yüzde 10'unun Merkez Organize Sanayi Müdürlüğüne ve yüzde 9'unun da Ticaret Borsasının ortaklığıyla kurulan şirkete ait olduğunu ifade etti.

ETİKETLER: Samsun laboratuar
http://www.yapi.com.tr/haberler/2-sektor-icin-8-3-milyon-euroluk-laboratuvar_160955.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!