Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Elginkan Topluluğu 'Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz Laboratuvarları'nın 26.'sını Açtı

Elginkan Topluluğu, Elginkan Vakfı aracılığıyla ülke eğitimine katkıda bulunmaya devam ediyor. 'Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz Laboratuvarları'nın 26.'sı, Elginkan Topluluğu şirketlerinin katkılarıyla Adapazarı Fatih Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde eğitime açıldı.

yapi.com.tr
Elginkan Topluluğu 'Sıhhi Tesisat  ve Doğalgaz Laboratuvarları'nın 26.'sını Açtı

ECA-SEREL markalı ürünlerin üretim, pazarlama ve satışını 'yıllarca beraber' sloganı ile gerçekleştiren Elginkan Topluluğu, laboratuvarlar aracılığıyla sıhhi tesisat ve doğalgaz ustalarının yetiştirilmesini sağlıyor. Adapazarı Fatih Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde gerçekleştirilen açılış töreninde konuşan Elginkan Topluluğu EMAR AŞ Genel Müdürü Mustafa Güngör, bu yıl iki farklı ilde daha 'sıhhi tesisat ve doğalgaz laboratuvarı' oluşturulmasını planladıklarını açıkladı.

"Herkes tarafından kabul edilmektedir ki, okullarda okuduklarımız, üniversitelerde öğrendiklerimiz, iş hayatında yetersiz kalmakta; hatta iş hayatında öğrendiklerimiz bile her gün gelişen, değişen teknoloji ve yeni yönetim teknikleri nedeni ile kısa zamanda eskimektedir" diyen Güngör; Elginkan Vakfı'nın, hayat boyu eğitimin gelişimin temel unsuru olduğuna inançları nedeniyle yetişkin eğitimlerine ağırlık verdiğini kaydetti.

Elginkan Topluluğu katkılarıyla, ilki 1994 yılında İzmir, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde açılan Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz Laboratuvarları; Türkiye genelinde endüstri meslek liseleri, askeri okul ve üniversitelerde (mühendislik fakülteleri ve meslek yüksekokulları) hizmet veriyor. Bu laboratuvarlarda bugüne kadar yaklaşık 7 bin 100 öğrenci ve 8 bin 500 kursiyere eğitim olanağı sağlandı. İlgili okulların eğitim donanımlarına verilen bu destekle öğrenci ve kursiyerlerin günümüz sıhhi tesisat ve ısıtma teknolojilerini yakından tanıma ve pratik eğitim yapmalarına imkan sağlanıyor. Laboratuvarlarda; öğrencilerin günümüz teknolojilerini tanımaları ve uygulama yapmaları, bölgedeki mühendis grupları,  sıhhi tesisat ustaları ve sektör ilgililerinin iş bilgilerinin geliştirilmesi, doğalgaz kullanan illerde bilgilendirme, cihazların tanınması gibi eğitimler veriliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/elginkan-toplulugu-sihhi-tesisat-ve-dogalgaz-laboratuvarlarinin-26-sini-acti_128537.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!