Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

2009'dan Bu Yana Türkiye Satışları Üç Kat Büyüdü, Şirket Kurdu

2011 yılında Türkiye’de 125 milyon Avro’luk satış gerçekleştirerek, 2009 yılındaki satış rakamlarının yaklaşık üç katına ulaşan 'özel kimyasallar' şirketi LANXESS, Türkiye pazarındaki faaliyetlerini büyütme hedefiyle İstanbul’daki iştirakini faaliyete geçirdi.

2009'dan Bu Yana Türkiye Satışları Üç Kat Büyüdü, Şirket Kurdu

Çırağan Sarayı'nda düzenlenen ve LANXESS Yönetim Kurulu üyeleri Werner Breuers ve Rainier van Roessel ile yeni şirketin genel müdürlüğüne atanan Ömer Bakır'ın ev sahipliğini yaptığı gala yemeğiyle ekonomi, siyaset ve kültür sanat camialarının önemli isimlerine tanıtılan LANXESS Kimya Ticaret Ltd. Şti, gelecekte LANXESS’in Türkiye pazarındaki tüm faaliyetlerini üstlenecek. İlk etapta 20 çalışan ile faaliyet gösterecek olan şirketin merkezi ise Ataşehir'deki Palladium Ofis ve Rezidans Binası olacak.

Türkiye’nin Batı Avrupa’dan çok daha hızlı büyümesini bekleyen şirket, 2013 -2016 döneminde Türkiye ekonomisinin yüzde 4 ile 5 arasında büyüme kaydedeceğini öngörüyor. Yüksek performanslı polimerlerden özel kimyasallara ve kaliteli kimya ara ürünlerine kadar ürün yelpazesinin tamamını Türkiye’de de pazarlayan Lanxess, Türkiye’nin otomotiv ve otomobil lastiği sanayilerinin yanısıra inşaat sektörüne de büyük önem veriyor. 2013 yılında Türkiye otomotiv sektörünün yüzde 8,5 oranında büyümesini bekleyen Lanxess, inşaat sektöründe ise önümüzdeki yıllarda yüzde 4 ile 5 arasında bir büyüme bekliyor.

LANXESS AG Yönetim Kurulu Başkanı Axel C. Heitmann, Türkiye’deki iştirakleri ile ilgili şunları söyledi:

“Türkiye’deki yeni iştirakimiz ile küresel büyüme yolumuza yeni bir kilometre taşı ekliyoruz. LANXESS açısından Türkiye’nin önemi sadece Doğu ve Batı arasındaki coğrafi konumundan kaynaklanmıyor; bulunduğu bölgenin büyümesinde motor görevi taşıması da ayrıca büyük önem taşıyor.”

13 iş birimi, dört mega trend

LANXESS, Almanya’da menkul kıymetler borsasında kayıtlı bulunan en büyük özel kimyasallar şirketi. Dünya çapında 30 ülkede ve 49 farklı lokasyonda faaliyet gösteren şirketin 16 bin çalışanı bulunuyor. Firma, 13 iş birimi ile dört mega trende yönelik yüksek teknoloji ürünlerin üretimine odaklanıyor: Hareketlilik (mobilite), tarım, kentleşme ve su. Beş BRICS ülkesinin (Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika) pazarında ve Türkiye gibi büyümekte olan pazarlarda yoğunlaşan Grup, daha fazla büyümeyi hedefliyor.

Geleceğin anahtarı yenilikçilikte

LANXESS’de yenilikçilik birincil önceliğe sahip; şirket, özellikle yüksek verimli yeni süreçler geliştirmeye odaklanıyor. Mevcut ürünleri sürekli geliştirirken, yeni uygulamaları da pazara sunmaya devam ediyor.
Şirket, dünyanın, nüfus hareketliliği (mobilite), su temini, büyüyen kentleşme, artan dünya nüfusu ve artan gıda talebine bağlı zorluklarını yenmeye yönelik çözümler sağlamak amacıyla yenilikçi ürünler üretmeye kendini adamış durumda.

Sentetik lastiğin lider üreticisi

Yakıt tasarruflu, düşük sesli ve güvenilir yüksek performanslı araba lastikleri gibi lider lastik teknolojisi ile LANXESS, dünyanın artan hareketlilik (mobilite) eğiliminde önemli bir rol oynuyor. LANXESS’in doğduğu şirketin laboratuarlarında 100 yıl önce sentetik lastik icat edilirken, bugün Lanxess, bu çok yönlü malzemenin dünya lideri üreticisi konumunda.

Geleceek 'hafif' araçlarda

Özel kimyasallar şirketi ayrıca daha az benzin tüketimine sahip olan hafif araçlara artan talebin karşılanmasına da destek oluyor. LANXESS’in iş birimleri otomotiv sanayi ile yakın çalışarak yakıt verimliliğinde, çarpışma güvenliğinde ve tasarımda iyileştirmeler getiriyor. LANXESS’in ileri teknoloji plastikleri, bazı tertibatları yüzde 50 oranına kadar hafifletebiliyor.

Herkese temiz su

LANXESS, gelişmiş tesisleri ve optimize süreçleri ile suyun verimli kullanımını sağlıyor. LANXESS’in içme suyu arıtımı için sunduğu ürünler tüm dünyada kullanılıyor. Bu süreçte iyon değiştirici reçineler, adsorberler ve yeni membran filtreleri su ve diğer sıvıların içinden kirleticileri ve farklı maddeleri temizlemede önemli rol oynuyor.

LANXESS sürdürülebilir kalkınmayı destekliyor

LANXESS, dünya çapında yürüttüğü faaliyetlerinde sürdürülebilir kalkınma ilkesine bağlı kalıyor. LANXESS faaliyetlerinin ve ticari büyümesinin temelini sürdürülebilirlik üzerine oturturken, şirket için çevreye uyumluluk ve sosyal sorumluluk önemli bir yere sahip.

http://www.yapi.com.tr/haberler/2009dan-bu-yana-turkiye-satislari-uc-kat-buyudu-sirket-kurdu_100698.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!