Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

2011 Volvo Kamyon’un Altın Yılı Oldu

Volvo Kamyon, 2011 yılında bir önceki yıl ile karşılaştırıldığında yüzde 31 büyüme başarısı gösterdi. Ayrıca Volvo Group’un 2001’de Türkiye’de kuruluşundan bu yana en yüksek satış adedini gerçekleştiren Volvo Kamyon, rekor bir yıla imza attı.

yapi.com.tr
2011 Volvo Kamyon’un Altın Yılı Oldu

Volvo Kamyon, 2011 yılında bir önceki yıl ile karşılaştırıldığında yüzde 31 büyüme başarısı gösterdi. Ayrıca Volvo Group’un 2001’de Türkiye’de kuruluşundan bu yana en yüksek satış adedini gerçekleştiren Volvo Kamyon, rekor bir yıla imza attı.

Türkiye pazarında 16 ton ve üzeri ağır ticari kamyon ve çekici segmentinde faaliyet gösteren Volvo Kamyon, 2011 yılına hızlı başladı ve 1265 adet çekici ve kamyon teslimatıyla Volvo Group’un 2001’de Türkiye’de kurululuşundan bu yana en yüksek satışını gerçekleştirdi. Bu başarısı ile Volvo Group Türkiye, Romanya, Ukrayna, Kazakistan, Portekiz, Yunanistan, İsrail’in de yer aldığı Volvo Kamyon Doğu Bölgesi’nin lider pazarı oldu.Firmadan yapılan açıklamada, "Volvo Kamyon, ağır inşaat kamyonları segmentinde FMX ile tercih edilmeye devam etti. Uzun yol uluslararası taşımacılık segmentinde ise Volvo, FH serisiyle 2011’de de liderliği kaptırmadı. Yine bu yıl ağır taşımacılık ve proje işleri yapan şirketlerin öncelikli seçimi olan Volvo FH16, 750 Bg gücündeki yeni motor seçeneği ile pazara sunuldu. Yurtiçi ve bölgesel taşımacılık işleri için en verimli ve kârlı  seçenek olan 11 litrelik motora sahip FM11, hem bayi sistemi hem de Volvo Kamyon Türkiye kanalından yapılan satışlar ile pazar payını arttırdı" denildi.

2010 yılını 2011 yılıyla kıyaslandığında yüzde %31’lik bir artış gerçekleştirildiğini belirten Volvo Group Türkiye Genel Müdürü Martin Ericsson, konuyla ilgili açıklamasında; “Volvo Kamyon olarak Türkiye’de oldukça başarılı bir yıl geçirdik. Volvo Group’un 2001’de Türkiye’de kurululuşundan bu yana en yüksek satış adedini gerçekleştirmeyi başardık. Bir yandan var olan müşterilerimize yeni teslimatlar gerçekleştirirken bir yandan da yeni müşterilere hizmet vermeye başladık. 2010 yılında toplam 964 kamyon ve çekici teslimatı gerçekleştirmişken, 2011 yılında toplam 1265 Volvo teslim ettik. Bu başarı ile hem Türkiye pazarında hem de Volvo Kamyon’un operasyonlarını yürüttüğü diğer Avrupa ülkeleri arasında yükselmeyi başardık” şeklinde konuştu.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/2011-volvo-kamyonun-altin-yili-oldu_90488.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!