Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İlk Yeni Volvo FH'ye eBay'de Rekor Fiyat

Volvo Kamyon'un seri üretimden çıkan ilk yeni Volvo FH çekicisi, eBay üzerinden yapılan açık arttırmada 150 bin Avroya alıcı buldu. Açık arttırmanın tüm geliri, Star for Life kuruluşuna bağışlanacak.

yapi.com.tr
İlk Yeni Volvo FH'ye eBay'de Rekor Fiyat

Fransız Ducournau Taşımacılık’ın kurucusu ve filosunda 300’den fazla Volvo kamyon ve çekicisi bulunan Jean-Pierre Ducournau, açık arttırmayı kazanarak lansmanı gerçekleştirilen yeni Volvo FH çekicinin dünyadaki ilk sahibi oldu. Ön camında özel 'Bir Numara' amblemi bulunan yeni serinin ilk FH’ı, yardım amaçlı olarak eBay’de açık arttırmaya çıkartılmıştı.

Jean-Pierre Ducournau yaptığı açıklamada, “Açık arttırmayı kazanarak hem yeni Volvo FH’ın dünyadaki ilk sahibi olmaktan, hem de bu vesileyle Star for Life kuruluşuna yardımda bulunmaktan dolayı çok mutluyum. Zaten yetmişlerin ortasında, Fransa’nın güneyindeki ilk Volvo F12 kamyonun sahibiydik ve yıllardır farklı yardım kuruluşlarını destekliyoruz” dedi.

Açık artırmanın yürütüldüğü web sitesi, hemen hemen 165 bin ziyaretçiyi çekti; Rusya, Türkiye, İsrail de dahil olmak üzere Avrupa'nın her yerinden on gün boyunca teklif verildi. Avrupa’nın dört bir yanından katılımcılar arasında 35 kişi, ilk yeni Volvo FH için son açık arttırma tekliflerini verdi.

ClaesClaes Nilssonİlk yeni Volvo FH’a sahip olmak için bu kadar çok isteklinin olmasının kendileri için gurur verici olduğunu söyleyen Volvo Trucks Corporation Başkanı Claes Nilsson, "Bu, hem kamyonun bir defaya mahsusluk bir koleksiyonun parçası olarak değeri; hem de bütünüyle sahip olduğu cazibe hakkında bize çok şey anlatıyor” dedi.  

Gelir, Star for Life'ye bağışlanacak

Açık artırmanın tüm geliri, Güney Afrika'daki gençler arasında HIV virüsünün yayılmasını durdurmayı amaçlayan Star for Life kuruluşuna bağışlanacak. Volvo Kamyon, hali hazırda Durban ve Johannesburg çevresinde bu programa sahip 16 okula finansman sağlıyor. Claes Nilsson, “Star for Life, 2005 yılında çalışmalarına başlamasına rağmen büyük başarı sağladı. Yeni öğrenciler arasında HIV teşhisleri oldukça azaldı” dedi.

Açık arttırmanın galibi, bağışı bizzat teslim etmek üzere 2013 baharında Güney Afrika'da düzenlenecek olan törene davet edilecek.YeniYeni Volvo FH çekici

http://www.yapi.com.tr/haberler/ilk-yeni-volvo-fhye-ebayde-rekor-fiyat_102568.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!