Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

2012’de Temeli Atılan Hızlı Tren Hâlâ Ortada Yok

9 yıldır tamamlanamayan Bursa Hızlı Tren Projesi için milletvekillerinden bakanlık yetkililerine kadar herkesin yılda birkaç kez düzenli olarak tamamlanacağını müjdelemesi, Bursalıları bezdirdi.

yapi.com.tr
2012’de Temeli Atılan Hızlı Tren Hâlâ Ortada Yok

Bursa Hızlı Tren Projesinin temelinin atıldığı 2012’den buyana 9 yıl geçti. Hızlı Tren Projesi hakkında açıklamalarda bulunan CHP Bursa il Başkanı İsmet Karaca, “Henüz ortada ne tren var ne demiryolu. AKP hükümetleri Bursa’ya ve Bursalılara boş vaatlerle zaman kaybı yaşatıyor.” dedi.

Sözcü’den Halil Ataş’ın haberine göre; Bursa’nın AKP döneminde ikinci plana itildiğini aktaran Karaca, şu ifadeleri kullandı: “Üvey evlat muamelesine tabi tuttuğu Bursa’yı oyalayan AKP hükümeti, Ankara-Sivas hattını tamamladı. Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı’nın performansı üzerinde testlere 25 Ocak’ta başlandı.

Ülkemizin her şehrinde olsun hızlı tren. Yozgat’a, Sivas’a elbette ki sözümüz yok. Güle güle yolculuk yapsınlar. Ama Bursa’nın AKP hükümeti tarafından göz göre göre ikinci plana itildiği, merkezi yatırımlardan Bursa’nın hak ettiği yatırımları AKP döneminde hiç alamadığı, sağlıktan-ulaşıma Bursa’nın her alanda döküldüğü gerçeğini de hemşerilerimizin bilgisine sunuyoruz.”

Dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın Hızlı Tren hattının 2017 yılında tamamlanacağı sözünü verdiğini hatırlatan Karaca şunları söyledi:

“Binali Yıldırım Ulaştırma Bakanıydı. 2012 yılında geldi temel attı… Binali Yıldırım’a göre, 2017’de tamamlanacaktı, muhalefet de pek rahatsız olacaktı bu büyük başarıdan… Bitti mi? Bursa’ya hızlı tren geldi mi? Bursalıların tren hasreti sona erdi mi? Hayır! 2018’de bitecek dediler, bitti mi, hayır!”

Projenin bitirilmesinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim beyannamesinde yer aldığına dikkat çeken Karaca, “2018’de AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim beyannamesinde zikredilerek 2020’de tamamlanacağı vaat edildi. Recep Tayyip Erdoğan, seçim beyannamesinde verdiği sözü tuttu mu? Hayır!” ifadelerini kullandı.

“2-3 ayda bir müjde uçuruyorlar”
“Recep Tayyip Erdoğan’ın, 2020’de tamamlanacağını seçim beyannamesine yazarak bir anlamda siyaseten söz verdiği Bursa-Bilecik hızlı tren projesi maalesef halâ sürünüyor.” diyen Karaca, “Şimdi ise 2020’de olmadı, 2023’te tamamlanacak diyorlar… Masallardaki yalancı çoban bile bu kadar komik duruma düşmedi. Tren bitecek, tren gelecek, Bursa-Ankara yolculuğu 2 saate inecek. Sürekli konuşuyorlar, 2-3 ayda bir müjdeler uçuruyorlar… Gazeteler manşet yapıyor. Masal tabii… Hiçbir şey olduğu yok.” şeklinde konuştu.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/2012de-temeli-atilan-hizli-tren-hala-ortada-yok_184551.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!