Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

2016 Dünya Enerji Kongresi'nin Hazırlıkları Şimdiden Başlasın

Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi, 2016 yılında İstanbul'da düzenlenecek 23. Dünya Enerji Kongresi'nin hazırlık çalışmalarına şimdiden başlanılmasının zorunlu olduğunu bildirdi.

yapi.com.tr / AA
2016 Dünya Enerji Kongresi'nin Hazırlıkları Şimdiden Başlasın

Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi'nden yapılan açıklamada, kongrenin İstanbul'un ekonomisine yapması beklenen katkıya vurgu yapılarak, İstanbul'da yaklaşık 6 bin 500-7 bin katılımcı ile eş ve arkadaşlarının, yine yaklaşık bir hafta süreyle kalacak olmasının, oteller, diğer turistik ve ticari birimler için önemli gelir sağlanması anlamını taşıdığına işaret edildi. Bu nedenle 23. Dünya Enerji 2016-İstanbul Kongresi hazırlık çalışmalarına şimdiden başlanılması, 2016'da başarılı olabilmek için yapılması gerekenlerin belirlenmesinin zorunluluğuna dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
     
''Adı geçen kongrenin İstanbul'da yapılabilmesini sağlamak amacıyla uluslararası alanda girişilmiş olan yarışmayı kazanmak için verilen emek önemsenmeli, kongrenin enerji olimpiyatları gibi görülerek başarılı bir şekilde düzenlenmesi, Türkiye enerji sektörünün tüm kurum ve kuruluşları için çok önemli bir prestij hedefi olmalıdır.''

Kongre, dünya için önemli bir etkinlik olacak

Açıklamada, halen dünya nüfusunun dörtte birine yakın bölümünün elektrikten yoksun bulunduğu, ayrıca enerji talebinin artış göstermeye devam ettiği belirtildi. Enerjinin uluslararası ilişkilerdeki rolü ve ülkelerin sosyal ve ekonomik kalkınmasındaki etkisi dikkate alındığında, çok büyük sorunların mevcut olduğu vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Bu konuların uluslararası bir platformda ele alınarak müzakere edilmesi, çözüm önerilerinin tartışılması, dünyanın geleceği için büyük önem taşımaktadır. Böyle bir platform, bu amaçla düzenlenen bir kongrede oluşabilmektedir. 2016 yılında İstanbul'da düzenlenecek 23. Dünya Enerji Kongresi, enerjinin önemi nedeniyle dünya için önemli bir etkinlik olacaktır. Dünyanın değişik kentlerinde her üç yılda bir düzenlenen bu kongreye, katılımcılar açısından bakıldığında, Birleşmiş Milletler Genel Sekteteri, IMF, WTO gibi kuruluşların başkanları, değişik ülkelerin enerji bakanları ve önde gelen politikacılar, büyük şirketlerin CEO'ları, ilim adamları, enerji sektörü uzmanları ve yazarlarının konuşmalar ve sunumlar yaptıkları görülmektedir. Yaklaşık 6 bin 500-7 bin kişinin katılım ücreti ödeyerek katıldığı bu Kongre, uluslararası alanda enerji sektöründe makine, türbin-jeneratör ve diğer teçhizatı üreten firmaların sergilerinden oluşan bir büyük enerji fuarı ile de desteklenmektedir.''

http://www.yapi.com.tr/haberler/2016-dunya-enerji-kongresinin-hazirliklari-simdiden-baslasin_104510.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!