Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"Şirketlerde Enerji Politikası Yok"

Türkiye insan yönetimi derneği (PERYÖN), şirketlerin enerji politikalarını araştırmaya yönelik bir anket düzenledi. 80 şirketin katılımı ile düzenlenen ankette, şirketlerin yüzde 57’sinin enerji politikasının olmadığı ortaya çıktı.

yapı.com.tr
"Şirketlerde Enerji Politikası Yok"

PERYÖN Bilgi Yönetimi Platformu'nun, Tower Watson Türkiye ile düzenlediği ankete 80 şirket katıldı. Araştırmada, Türkiye’deki şirketlerin insan kaynakları sorumlularına enerji tasarrufuna yönelik uygulamalar soruldu.

Ankete göre, katılımcı şirketlerin yüzde 57’sinde enerji tasarrufu politikası bulunmadığı ortaya çıktı. Araştırma sonucunda şirketler arasında en yaygın uygulamanın enerji tasarrufu ile ilgili bilgilendirme olduğu da belirtildi. Ankette ayrıca enerji komitesi ve enerji yönetici uygulamalarının yaygın olmadığı sonucuna da varıldı.

Yurtdışındaki benzer uygulamalar ile karşılaştırıldığında, Bloomberg ESG şirketlerinin (3000) %64’sinde enerji etkinliği uygulaması mevcut iken S&P 500 şirketlerinin %50’sinde, Russell 1000 şirkerlerinin ise %33’ünde enerji etkinliği politikası bulunmaktadır. Bu değerler bize Türkiye’de özel sektörde enerji tasarrufu konusunun gelişmekte olan olduğunu göstermektedir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sirketlerde-enerji-politikasi-yok_104294.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!