Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"2030 Yılında 7.5 Milyon Konut Dönüşecek"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Sürdürülebilir Şehirler Projesi"nin açılış toplantısında konuştu. Hayata geçirilecek projeler hakkında konuşan Bakan Kurum, 2030 yılında 7.5 milyon konutun dönüşeceğini söyledi.

yapi.com.tr/AA
"2030 Yılında 7.5 Milyon Konut Dönüşecek"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Dünya Bankası, Türkiye ve Avrupa Birliği (AB) tarafından ortaklaşa finanse edilen ve İller Bankası A.Ş. tarafından yürütülen "Sürdürülebilir Şehirler Projesi"nin açılış toplantısında konuştu.

Kurum, yeni yapılacak imar planlarında bisiklet veya yürüyüş yollarının zorunlu hale getirilmesine ilişkin, "3 bin kilometrelik bisiklet ve yürüyüş yolu, 60 bin metrekare gürültü bariyeri ve 81 ilde Çevre Dostu Sokaklar Projesi'ni gerçekleştiriyoruz" dedi. Dünyada hali hazırda 29 mega kentin bulunduğunu belirten Bakan Kurum, şehirlerle ilgili yürüttükleri çalışmalardan örnekler verdi.

Kentsel dönüşümle şehirlerdeki sağlıksız yapı stokunu yenileyeceklerinin altını çizen Kurum, şu ana kadar ülke genelinde 580 bin konutun yenileme çalışmalarına başladıklarını açıkladı. Amaçlarının 2030 yılında 7,5 milyon konutu öncelik ve aciliyet durumlarına göre dönüştürmek olduğunu vurgulayan Kurum, şu ifadeleri kullandı: "Yapacağımız yeni konutları yerel dokuya, yatay mimariye uygun şekilde inşa edeceğiz. Dönüştürdüğümüz her bir konutun örnek proje olması için çalışmalarımızı yürütüyoruz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/2030-yilinda-7-5-milyon-konut-donusecek_168769.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!