Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

3.9 Milyar Dolarlık İhalelere Onay

İstanbul Avrupa Yakası ve 12 ilin elektrik dağıtımının özelleştirilmesi için gerekli son onay da çıktı. Özelleştirme Yüksek Kurulu, toplam tutarı 3.9 milyar dolar olan ihalelere onay verdi.

yapi.com.tr
3.9 Milyar Dolarlık İhalelere Onay

Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) Boğaziçi, Akdeniz, Gediz ve Aras elektrik dağıtım şirketlerinin özelleştirilmesi ihalelerini onayladı.

>

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğine göre, ÖYK, TEDAŞ'ın Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ'deki yüzde 100 oranındaki hissesinin 14 Aralık 2012'deki özelleştirilmesi ihalesinde 1 milyar 960 milyon dolarla en yüksek teklifi veren Cengiz-Kolin-Limak Ortak Girişim Grubu'na (OGG) ve Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ'nin 12 Kasım 2012'deki ihalesinde 546 milyon dolarla yine en yüksek teklifi veren aynı OGG'ye satılmasını uygun buldu.

Kurul ayrıca, Gediz Elektrik Dağıtım AŞ'nin 19 Aralık 2012'de yapılan özelleştirilmesi ihalesinde 1 milyar 231 milyon dolarla en yüksek teklifi veren Elsan-Tümaş-Karaçay OGG'ye ve Aras Elektrik Dağıtım AŞ'nin 25 Eylül 2008'deki ihalesinde 128 milyon 500 bin dolarla en yüksek teklifi veren Kiler Alışveriş Hizmetleri Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ'ye satışını da onayladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/3-9-milyar-dolarlik-ihalelere-onay_105512.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!