Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

3. Boğaz Köprüsü İhalesi Ertelendi

Karayolları Genel Müdürlüğü, İstanbul'a inşa edilecek 3'üncü Boğaz Köprüsü'nü de kapsayan 'Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde, yatırımcının üstleneceği kamulaştırma bedelinde önemli bir değişiklik yaptı. Yatırımcının üstleneceği kamulaştırma bedelini, 400 milyon TL'ye çekti.

yapi.com.tr
1 3. Boğaz Köprüsü İhalesi Ertelendi

Karayolları Genel Müdürlüğü, İstanbul'a inşa edilecek 3'üncü Boğaz Köprüsü'nü de kapsayan 'Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde, yatırımcının üstleneceği kamulaştırma bedelinde önemli bir değişiklik yaptı. Yatırımcının üstleneceği kamulaştırma bedelini, 400 milyon TL'ye çekti.

Zaman Gazetesi'nden Selim Kuvel'in haberine göre Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Karayolları Genel Müdürlüğü, İstanbul'a inşa edilecek 3'üncü Boğaz Köprüsü ihalesini, yatırımcılardan gelen talep üzerine 10 Ocak 2012'ye erteledi. Karayolları Genel Müdürlüğü yetkilileri, yatırımcıların yeni bir erteleme talebinin daha bulunduğunu belirterek, "İhale, 10 Ocak'ta yapılacak. Yeni erteleme yok." mesajı verdi. Yetkililer, yatırımcıların, kamulaştırma bedelinde de iyileştirme talebinde bulunduğunu belirterek, bu çerçevede bazı değişikliklerin yapıldığını söyledi. Yetkililer, proje kapsamında gündeme gelecek kamulaştırma işlemlerinde yatırımcı yükümlülüğünün, 950 milyon TL'den önce 700 milyon TL'ye, ardından 400 milyon TL'ye çekildiğini söyledi. Karayolları Genel Müdürlüğü, bu konuda sözleşme ve şartnamede gerekli değişikliği bir zeyilname ile hayata geçirdi.

Yetkililer, projeyle ilgilenen yatırımcıların küresel ekonomik kriz nedeniyle bu yönde bir talebi olduğunu belirterek, "Bu talep uygun görüldü ve gerekli değişiklik yapıldı." dedi. Devlet, İzmit Körfez Geçişi Projesi'nde, 400 milyon TL'nin aşılması halinde devreye girecek ve ek kamulaştırma maliyetini üstlenecek. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı kaynakları, 3'üncü Boğaz Köprüsü'nde öngörülen kamulaştırma bedelinin 1,6-1,7 milyar TL düzeyinde olduğunu söyledi. Kaynaklar, şartname gereğince 900 milyon TL'lik kamulaştırma bedelini, ihaleyi kazanacak yüklenicinin üstlenmesinin öngörüldüğünü anımsattı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/3-bogaz-koprusu-ihalesi-ertelendi_90233.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • yük yine vergi ödeyen vatandaşın sırtına binecek yani.. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!