Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

40. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Kapılarını Açtı

YEM Fuarcılık tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin ilk ihtisas fuarı olan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu yıl 40. kez kapılarını açtı.

yapi.com.tr
40. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Kapılarını Açtı

Türk yapı sektörünü 23-27 Mayıs aralığında beş gün boyunca bir araya getirecek olan 40. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul'un açılış töreni, Fas Krallığı İstanbul Başkonsolosu M’hamed Ifriquine, ITE Group Bölge Direktörü Vincent Brain, Yapı Fuarı’nın Kurucusu Doğan Hasol ile ITE Turkey ve YEM Fuarcılık Genel Müdürü Burcu Başer’in katılımıyla gerçekleşti.

"Kuzey Afrika, Türk inşaat malzemesi üreticileri ve müteahhitlik firmaları için sıcak bir pazar"

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’da bu yıl “Konuk Bölge Projesi”nde ağırlanacak Kuzey Afrika ülkelerinin ekonomik açıdan hızla toparlanan, istikrarlı bir büyüme sergilediğini vurgulayan ve bölgenin alt yapı, ulaştırma, lojistik, sağlık, turizm gibi alanlarda artan yatırımlarının önümüzdeki dönemde de artarak devam edeceğinin altını çizen ITE Turkey ve YEM Fuarcılık Genel Müdürü Burcu Başer şöyle konuştu:

BurcuBurcu Başer

“Kuzey Afrika’da yer alan Cezayir ve Fas, Türkiye’nin en çok inşaat malzemesi ihracatı gerçekleştirdiği ilk 20 pazar arasında yer alıyor. Cezayir yine Türk müteahhitlik firmalarının yurtdışında üstlendikleri projelerde ilk 10 ülke arasında yer alıyor. Fas 10 yıl içinde 100 milyar dolar tutarında alt yapı projesi hayata geçirecek bir program açıkladı. Program kapsamında konut stokunun iyileştirilmesi turizm konaklama kapasitesinin artırılması, enerji kaynaklarının çeşitlendirilmesi ve bölgesel bir ulaştırma hub’ı olmayı sağlayacak ulaştırma yatırımları gerçekleştirilecektir. Yine bölgede yer alan Tunus’ta ise ulaştırma, lojistik, eğitim ve sağlık alanında kamu yatırımları artmaktadır. Kamu ayrıca 2016 – 2020 için 50 bin adet sosyal konut projesi hayata geçirmiştir. Bölgenin yatırım projeleri ve inşaat sektörü harcamaları dikkate alındığında, Türk inşaat malzemesi üreticileri ve müteahhitlik firmaları için sıcak bir pazar olduğunu gözlemliyoruz.”

BurcuBurcu Başer, Doğan Hasol

Açılış konuşmalarının ardından, Yapı Fuarı’nın Kurucusu Doğan Hasol'a onur plaketi sunuldu. Kırkıncı yılını kutlayan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul'da bulunmaktan gurur duyduğunu ifade eden Doğan Hasol, "Fuara başlamadan önce, bir bilgi merkezi olarak Yapı-Endüstri Merkezi (YEM)'i kurmuştuk. On yıl sonra Türkiye'de yapı ve malzeme sanayisi gelişti, teknoloji ilerledi ve bu doğrultuda Yapı 78'i İstanbul'da, Spor ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirdik. Yıllar sonra TÜYAP kuruldu. Yapı teknolojisi gelişti, bu ihtiyaçla birlikte fuar da büyüdü. İstanbul fuarına Ankara ve İzmir fuarları eşlik etti. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, hâlâ Türkiye'deki en büyük ihtisas fuarı olmaya devam ediyor. Uluslararası boyuta taşınarak dünyanın en büyük etkinlikleri arasında yerini aldı. Daha nice yıllar yeniliklere açık olarak, bilgi odaklı gelişimini sürdürmesini diliyorum" şeklinde konuştu.

Yurtdışı Alım Heyetleri İkili İş Görüşmeleri 16 ülkenin katılımıyla gerçekleşiyor

Fuarın İş Geliştirme Platformu etkinliklerinden biri olan ve T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) ile birlikte organize edilen “Yurtdışı Alım Heyetleri İkili Görüşmeleri” ise bu yıl 16 ülkenin katılımıyla gerçekleştiriliyor. Firma yetkililerinin Türk yapı sektörü malzeme üreticileriyle karşılıklı iş görüşmelerinde bir araya geleceği organizasyonda yer alan ülkeler şunlar; Bulgaristan, Etiyopya, Gürcistan, Fransa, Kamerun, Rusya, Tacikistan, Karadağ, Kırgızistan, Lübnan, Moldova, Romanya, Tunus, Umman, Yunanistan. Ayrıca, YEM Fuarcılık organizasyonu ile Fas, Tunus, Cezayir, Kosova, Tataristan, Afganistan, Mısır’dan heyetler de fuarda özel olarak ağırlanacak.

"Yurtiçi Alım Heyetleri Ziyaret Programı" ile ülke çapında sektörün tüm paydaşlarının birbiri ile etkin bir biçimde iletişime geçebilmesi, sektördeki tüm yeniliklerden haberdar olup takip edebilmesi, bu alandaki ticari faaliyetlerin artırılması amaçlanıyor.

40. Yıla Özel Etkinlikler

YEM Fuarcılık tarafından düzenlenen, dünyanın beş büyük yapı fuarından biri olan ve Balkanlar, Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'yı kapsayan bölgenin en büyük yapı malzemeleri fuarı, Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu yıl, 100.000 m2 kapalı ve açık alanda, 1.250 katılımcı firmanın sergilediği 18.640 ürünü, 105 ülkeden 111.000 yerli, yabancı ziyaretçi ile buluşturuyor.

23 - 27 Mayıs 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul süresince düzenlenecek etkinliklerde, 40. yılına özel mimarlık, gayrimenkul, yeni ürün, yeni iş fırsatları, yapı ürünlerinin geleceği, sürdürülebilirlik, iş güvenliği, tasarım, pazarlama ve kariyer başlıklarında dünyaca ünlü pek çok önemli isim konuşmacı olarak yer alıyor.Fuarın dikkat çeken etkinlikleri:

•  Dünyaca ünlü, Hintli ödüllü mimar Anupama Kundoo'dan El Yapımı Mimarlık konferansı
•  Moderasyonunu gazeteci Ahu Özyurt’un yaptığı panelde, değerli ekonomist Mahfi Eğilmez ile sektörün lider isimleri yapı sektörünün ekonomisini ve iş fırsatlarını değerlendirecek.
•  Konuk Bölge Projesi’nin bu seneki konuğu Kuzey Afrika bölgesi ülkeleri...
•  StoneCycling’in kurucu ortaklarından Ward Massa, Atık; “Geleceğin En Heyecan Verici Yeni Yapı Malzemesi” konferansı için fuarda olacak.
•  Eğitim yapılarıyla adından sıkça söz ettiren PAB Mimarlık; Alfabe’nin Malzemesi başlıklı konferansta çalışmalarını paylaşıyor.
•  Yapı sektörünün önemli çarkı GAYRİMENKUL; Kimin İçin?
•  ŞANALARC Murat Şanal Endüstriyel İnovasyon, Malzeme ve Mimarlık odağında Yapı Fuarı’nda konuşacak.

Bu etkinliklerin yanı sıra fuar süresince, katılımcı firmalar ve sektöre yön veren STK’lar tarafından, düzenlenecek 40 farklı etkinlikle sektöre bilgi akışı sağlanacak.

40. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

http://www.yapi.com.tr/haberler/40-yapi-fuari--turkeybuild-istanbul-kapilarini-acti_158980.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!