Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

42 Maslak: "Sanata Geçici Değil Daimi Katkı Değer Yaratır"

Bugüne kadar Beyza Konakları Tarabya, Bay İstinye Konakları, Hilpark İstinye ve Hilpark Suites İstinye gibi niş, prestijli projelere imza atan BAY İnşaat, mega bir proje'de butik yaklaşımı, 42 Maslak ile gerçekleştiriyor. İngiliz Chapman Taylor ve Piramit Mimarlık'tan Turgut Toydemir tarafından projelendirilen Bay İnşaat 42 Maslak projesi'nde yer

yapi.com.tr
42 Maslak: "Sanata Geçici Değil Daimi Katkı Değer Yaratır"

Bugüne kadar Beyza Konakları Tarabya, Bay İstinye Konakları, Hilpark İstinye ve Hilpark Suites İstinye gibi niş, prestijli projelere imza atan BAY İnşaat, mega bir proje'de butik yaklaşımı, 42 Maslak ile gerçekleştiriyor. İngiliz Chapman Taylor ve Piramit Mimarlık'tan Turgut Toydemir tarafından projelendirilen Bay İnşaat 42 Maslak projesi'nde yer alan rezidansların iç mimarisi Sinan Kafadar - Metex Mimarlık imzası taşıyor.

Uyum ve hedef birliği sayesinde güçlü bir vizyon peşinde koşmayı başardıklarını ifade eden Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı, artık yeni bir yaşam stili oluştuğunu, bu anlamda geleceğin trendlerini ve yaşam stillerini bugünden görerek inşa edebilmenin, planlayarak yaratabilmenin önemine değindi.

Projenin adında da yer alan 42 sayısının yaşamın anlamını temsil eden bir sayı olduğunu belirten Özmandıracı, "bu projede olmak için tam 42 sebebiniz var" dedi. Söz konusu proje aracılığıyla BAY İnşaat'ın hem İstanbul'a hem de Maslak bölgesine yeni bir bakış açısı getirdiğini, Ekim 2010 tarihinde ruhsatı alınarak inşaatına başlanan 42 Maslak projesinin, İstanbul'un merkezinde inşaatı devam eden ve birbirine entegre 4 farklı fonksiyondan oluşan en kapsamlı projelerden biri olduğunu aktaran Özmandıracı, bu fonksiyonların konut, ofis, otel ile yaşam ve alışveriş merkezi olduğunu söyledi. Bu anlamda yaşam ve alışveriş merkezi fonksiyonunu 'shops and art' adıyla tanımladıklarını ifade etti. Sanata geçici değil daimi katkı değer yaratır felsefesi ile 42 Maslak’ta sanatı adeta projenin kalbine yerleştirdiklerine dikkat çeken Erol Özmandıracı tiyatro, konser, sergi ve birçok aktiviteler ile birlikte projenin tüm alanlarına yayılacak farklı sanat projelerinin, sanatın önde gelen yerli ve yabancı isimlerinin katılımıyla tüm İstanbul tarafından 42 Maslak ile yakından takip edileceğini söyledi.3 farklı konsept üzerinde çalışıldığını, sonuçta içlerinden bir tanesinin 42 Maslak projesi olarak kentle buluştuğunu aktaran Özmandıracı, tasarımdaki detayların önemli olduğunu ve bir 'sanat eseri' yaratma iddiasıyla çalıştıklarını kaydetti.

Boğaza inen 3 ana alterin kesişim noktasında yer alan projenin aynı zamanda metro duraklarına yürüme mesafesinde olduğunu belirten Özmandıracı, "42'şer katlı iki kuleden oluşan projenin bünyesinde 430 rezidans dairesi, 14 tower penthouse, 20.000 m2’ye sahip 5 yıldızlı otel, 57.000 m2 satılık A++ ofis ve 32.000m2'lik alışveriş ve yaşam alanları bulunacak ve toplam 250.000 m2 üzerinde yer alacak" dedi.

2014 yılında tamamlanacak olan 42 Maslak'da yer alan kulelerden bir tanesinde konumlandırılacak olan 5 yıldızlı otel, kulenin ilk 10 katında yer alacak. Yerli ve yabancı önemli otel zincirleri tarafından yoğun ilgi gören proje'de yer alacak otelin ismi ve konsepti kısa bir süre sonra açıklanacak. 400.000 dolardan başlayan fiyatlara sahip 42 Maslak Projesi'nde yer alacak penthouse'ların ise satış fiyatlarının 5 milyon dolar'dan başlaması bekleniyor.

Proje kapsamında belirlenen bütün alanların birbirleri ile sıkı bir ilişki içerinde bulunmasına rağmen bağımsız nitelikte olacağını anlatan Özmandıracı, projenin ön satışlarının gerçekleştiğini ve bu kapsamda yüzde 15'inin satıldığını belirtti.Proje kapsamında yeşil bina standartlarına uygun yapı ve inşaat malzemesi kullandıklarını söyleyen Özmandıracı, "geliştirilen projelerde çevreci özellikler önem vermemek imkansız" dedi.

Chapman Taylor Architects Direktör Chris Lanksbury ise konuşmasında projenin karma kullanımlı yapısına dikkat çekerek 42 Maslak'ın bulunduğu bölge ve İstanbul için güçlü bir izlenim yaratacağını belirtti. Çatı öğesinin kendine has bir karaktere sahip olduğunu ifade eden Lanksbury, kat farkından oluşan durumun bu çerçevede iyi değerlendirildiğini ve İstanbul'a yakışır bir yapı ortaya çıktığını söyledi.

Projenin mimarlarından Piramit Mimarlık’dan Turgut Toydemir projenin rekreatif tesislere ve toplu taşıma yakın oluşuna ve finans merkezinin ortasında bulunuşuna dikkat çekti.

Projenin rezidans ve otel bölümlerinin iç mimarı, Metex Mimarlık’dan Sinan Kafadar ise kullandıkları malzemeler ve tasarım aracılığıyla projeyi daha özellikli bir hale getirmeye çalıştıklarını ifade etti. Kafadar ayrıca projede yer alan her ünitenin balkona sahip olduğunu belirterek "balkonlu yüksek bir binada yaşıyor olacaksınız" dedi.

42 Maslak Projesinin görselleri için ilerleyiniz...

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2  |   3  |   4  |   5  |   6  |   7  |   8  |   9  |   10
http://www.yapi.com.tr/haberler/42-maslak-sanata-gecici-degil-daimi-katki-deger-yaratir_87420.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!