Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

489 Milyon TL Denize Dökülecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, dolgu alan üzerine yapılacağı açıklanan Rize Şehir Hastanesi için bir ihale düzenledi. Düzenlenen ihaleyle sadece denizin doldurulması için 489 milyon TL harcandı.

yapi.com.tr
489 Milyon TL Denize Dökülecek

Rize'de dolgu alan üzerine yapılacağı açıklanan Rize Şehir Hastanesi için milyonlarca liralık bir ihale düzenlendiği açığa çıktı. İş makinaları denizi doldurmak için sahil hattında geçen ay çalışmaya başladı. Ancak deniz dolgusu için düzenlenen ihale ise inşaat çalışmaları başladıktan bir buçuk ay sonra açıklandı.

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, 14 Aralık 2021 tarihinde “Rize Şehir Hastanesi Deniz Dolgu Alanı İnşaatı” adı altında bir ihale düzenledi. Önceki gün açıklanan ihale sonucuna göre de ihale tam 489 milyon 8 bin TL teklif veren Silahtaroğlu Mühendislik ile Turgut Müteahhitlik iş ortaklığına verildi.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre; milyonlarca liralık ihale, Kamu İhale Kanunu’nun “Doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen olayların” ortaya çıkması durumunda kullanılması gereken tartışmalı 21/B maddesinde düzenlenen pazarlık usulüyle yapıldı. Bu ihale maddesi, uzun yıllardır adrese teslim ihale olarak yorumlanıyor.

İhale açıklanmadan çalışmalar başlamış
İhale sonucunu yeni açıklansa da Rize’de geçen şubat ayında deniz doldurulmaya başlandı. AKP Rize Milletvekili Hayati Yazıcı’nın 2020 yılında katıldığı bir televizyon programında ‘müjdelediği’ proje, 350 bin metrekare alanda kurulacak. Rize'nin Gündoğdu ve Hamidiye mahalleleri arasındaki sahil bandında yapılacak hastane için yaklaşık 8 milyon ton taş kullanılacak. Pazar ilçesindeki ocaktan alındığı belirtilen taşlar, kamyonlarla taşınarak denize dökülmeye başlandı.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/489-milyon-tl-denize-dokulecek_190153.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Ytong Çatı Paneli

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!