Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

5 Dev İhale

Emlak Konut GYO 5 proje için ihaleye çıkıyor. Haziran ve temmuz aylarında ihalesi gerçekleştirilecek; İstanbul Riva, Zeytinburnu, Tuzla ve 2 etap şeklinde ihale edilecek olan İzmir Alsancak’taki projeler toplamda 1 milyon 327 bin metrekarelik araziyi kapsıyor.

yapi.com.tr
5 Dev İhale

Emlak Konut GYO aralarında Galatasaray’ın Riva’daki arazisi ile Tariş Kooperatifler Birliği’nin İzmir Alsancak’taki arazisinin de olduğu 5 dev proje için düğmeye bastı. İstanbul Riva, Zeytinburnu, Tuzla ve 2 etaptan oluşacak İzmir Alsancak’taki 1 milyon 327 bin 352 metrekare büyüklükteki 5 proje için haziran ve temmuz aylarında ihaleye çıkılıyor. Güçlü Türkiye için çalışmaya ve üretmeye devam edeceklerini belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum,“Ülkemizin geleceğine ve ekonomisine olan güvenin göstergesi olarak hayata geçirdiğimiz “Güçlü Türkiye için Birlik Vakti” kampanyasının da katkısıyla yılın ilk çeyreğinde 2 milyar 878 milyon TL değerinde rekor satışa imza atmıştık. Bu başarı hem sektörümüz hem de ülke ekonomimiz adına moral oldu” dedi.

2017 yılında 1.5 milyar TL’lik arsayı ihale ederek 10 milyar TL’lik iş yapacaklarını açıkladıklarını hatırlatan Kurum şunları söyledi: “Bu kapsamda önümüzdeki günlerde toplam büyüklüğü 1.3 milyon metrekareyi bulan çok değerli 5 projenin ihalesi ile bu hedefimizin önemli bir bölümünü gerçekleştirmiş olacağız. Ayrıca yine yaz döneminde bu projelere ek olarak Şişli Teşvikiye ve Küçükçekmece Halkalı’da bulunan 2 proje için de ihaleye çıkmayı planlıyoruz. ”

Yüzde 80’i GS’nin

Emlak Konut GYO ile Galatasaray Spor Kulübü arasında 29 Haziran 2016’da imzalanan protokol kapsamında kulübün Riva’daki 1 milyon 76 bin metrekarelik arazisi için ihale başvuruları 12 Mayıs 2017’de başlıyor. Projenin ihalesi ise 8 Haziran 2017 Perşembe günü gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz yıl imzalanan protolole göre, ihalede ortaya çıkacak arsa bedelinin yüzde 80’i Galatasaray’ın, yüzde 20’si de Emlak Konut GYO’nun olacak. Riva arsasının ihalesi hasılat paylaşımı modeliyle gerçekleştirilecek. Emlak Konut, Riva projesinin ekolojik ve sürdürülebilir mimari yaklaşımlarla tasarlanan ‘EKO-KÖY’ projesi olması için de çalışma yaptı. Toplamda 869 bin 522 metrekare konut alanına sahip olan arazide ayrıca 206 bin 497 metrekarelik bir de özel orman alanı bulunuyor. Orman, sebze ve meyve bahçeleri, ticari ve hobi amaçlı tarım alanları, hayvancılık tesisleri gibi köy ve doğa yaşantısının modern yaşantı ile harmanlandığı birçok farklı konseptin bu projede hayat bulması için ihale şartnamesine belirli maddeler eklenecek.

İzmir’de 2 etaplı satış

Emlak Konut GYO’nun yaz aylarında ihalesini yapacağı dev arsalardan biri de İzmir Alsancak. Emlak Konut GYO ve Tariş Kooperatif Birlikleri arasında 1 Aralık 2016’da imzalanan protokol ile Emlak Konut GYO, İzmir Alsancak’ta Liman Arkası olarak bilinen bölgede yeni bir proje hayata geçiriyor. 2 etap halinde ihaleye çıkılacak projenin ilk ihale ilanı 15 Mayıs’ta, ihalesi 12 Haziran’da yapılacak. Projenin diğer etabının ihale ilanı 16 Mayıs’ta yapılırken ihalesi 14 Haziran’da gerçekleştirilecek. Toplamda 143 bin 366 metrekare büyüklüğünde iki etap üzerinden gerçekleştirilecek proje, turizm, konut, ticaret ve kültür odaklı 2 etaptan oluşacak.

Askeri lojman arazisi sırada

Emlak Konut, 2015’de 400 milyon liraya satın aldığı Zeytinburnu’nda askeri lojmanların bulunduğu 96 bin 968 metrekare büyüklükteki arsayı 6 Haziran’da ihaleye çıkıyor. Avrasya Tüneli’ne yakın arazideki projede turizm, ticari ünite, konut ve kamunun kullanımına açık park alanları bulunacak. Emlak Konut GYO’nun İstanbul’un gelişen bölgelerinden Tuzla-İçmeler’de 10 bin 998 metrekare alan üzerinde hayata geçirileceği proje de 17 Mayıs 2017 tarihinde ihale başvurularına başlanacak. D-100 karayolu üzerinde Tuzla Devlet Hastanesi ve Tuzla Belediye ile komşu olan değerli bir arazi üzerinde ticari ünite, turizm ve konut olarak inşa edilecek. Proje alanı ayrıca Marmaray İstasyonu ve Kuzey Marmara Otoyolu bağlantısına yakınlığı ile ulaşım kolaylığı sunuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/5-dev-ihale_158697.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Knauf Alçı Sıvalar

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!