Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

50 Milyon Liralık Tahvil Sattı, ‘İlk Ev Kredisi' Verecek

DD Mortgage, Ak Yatırım aracılığı çıkardığı menkul kıymetin satışından elde ettiği 50 milyon liralık fon ile ilk kez ev alanlara kredi verecek. DD Mortgage Genel Müdürü Murat Aysan, “Aylık ödemesi 1000 TL ayarında olacak şekilde, 80 bin liraya kadar ilk kez ev alan orta gelirliye kredi vereceğiz” dedi.

Hürriyet Gazetesi
50 Milyon Liralık Tahvil Sattı, ‘İlk Ev Kredisi' Verecek

BR>
Yeni menkul kıymetler yolda

ÇIKARDIKLARI ilk menkul kıymete gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirten Murat Aysan, şunları dile getirdi: “Kasım ayında bu 50 milyonluk fonu bitireceğiz, hiç beklemeden yeni bir menkul kıymet için çalışmaya başlayacağız.

Bu kez varlık

ya da ipotek teminatlı, daha yüksek bir miktarda bir menkul kıymet çıkaracağız. Gerekli izinler alındıktan sonra bunun satışı ile elde edilen fonu da yine konut finansmanda kullanacağız. Sektör için ilk olan bu menkul kıymetin devamı gelecek. Sektörün diğer oyuncuları da menkul kıymet çıkarmaya başlayacaklar. Kısa süre içinde sektörde bir standart oluşacağını düşünüyoruz.”

Seyyar ekipler proje ve emlakçıya gidiyor

Avrupa'nın en büyük bankalarından biri olan Deutsche Bank ile Doğan Grubu'nun ortaklığı ile kurulan ve Haziran 2008'den bu yana faaliyet gösteren DD Mortgage, bu alandaki ilk şirket ve bu nedenle de bu güne kadar pek çok ilk gerçekleştirdi. 

Aylık taksit yerine 14 günde bir taksit ödenen bir paketi ilk kez Türkiye'ye getirdi. Bu yolla 10 yıllık kredi 9 yılda ödenebiliyor.

Tüketici konut kredisini transfer ettiğinde diğer tüm borçlarını da transfer edebiliyor.

Kredi kullandırım sonrası için ayrı bir ekip oluşturdu.

Tüketicinin ihtiyaç duyduğu her yerde olabilecek seyyar ekipler oluşturuldu. Seyyar ekipler İstanbul'un her yerinde projeleri ve emlak ofislerini ziyaret ediyor.

Türkiye iyi sınav verdi

TÜRKİYE'nin mortgage kredileri açısından oluşan yeni sektörde iyi bir sınav verdiğini belirten Murat Aysan, şunları söyledi: “Ancak bundan sonrası için bir kaç önemli nokta var, biri sektörün verilen kredileri menkulleştirmesi konusunda. Yani uzun vadeli fon bulması gerekiyor. Sektör fonların miktarını artırmalı, kredi portföylerinin yüksek kalitede olmasına önem vermeli.” 

Yurtdışından ilgi büyük

YURTDIŞINDAN Türkiye'ye dönük mortgage şirketlerinin ilgisinin arttığını kaydeden Murat Aysan, “Önümüzdeki dönemde yurtdışından Türkiye pazarına girişler olabilir. Özellikle belli alanlarda ve bölgelerde uzmanlaşacak konut finansman şirketlerinin Türkiye'ye gelişi hızlanacak. Bizim gibi konut kredisi veren tüketici finansman şirketlerinin sayısı ve pazardan aldığı pay çok artacak.”

 

TÜMÜNÜ GÖSTER HABERİN DEVAMI:   1  |   2
ETİKETLER: gayrimenkul firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/50-milyon-liralik-tahvil-satti-ilk-ev-kredisi-verecek-_81362.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!