Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

"50 Yıl Sonra İnsanlar Bu Dönemi Lanetleyecek"

İstanbul'da bir yağmacılığın bir yıkıntıcılığın olduğunu söyleyen Prof. İlber Ortaylı, "İstanbul'un bu durumu çok hazin. 50 yıl sonra insanlar kesin lanetleyecek bu dönemi." dedi.

yapi.com.tr
"50 Yıl Sonra İnsanlar Bu Dönemi Lanetleyecek"

Hürriyet gazetesinden Ahmet Hakan'a konuşan Prof. İlber Ortaylı, günümüzde İstanbul'un tahrip edildiğini ve ormanın yok edildiğini belirtti. İstanbul'un bu durumunu çok hazin gördüğünü aktaran Ortaylı, "50 yıl sonraki insanlar kesin lanetleyecek bu dönemi." diye konuştu.

İstanbul'un her zaman rutubetli olduğunu ifade eden Ortaylı, "Ama ormanı yok edince rutubet arttı. Isı değişti, betonlaştık. Dünyadaki iklim değişikliğinin ötesinde bir duruma yol açtı bu." ifadelerini kullandı.

Tarihe saygının olmadığını kaydeden Ortaylı şunları söyledi: "Tarihe saygı için gerekli olan bilgi ve donanım yok. İtalyanların sefaret binası diye yapılmış bir bina var Maçka'da. Bu binayı otel yapıyorlar. Bu ne zevksizlik… Ne haddini bilmezlik… Kimse bir şey demiyor. Bir yağmacılık var İstanbul'da… Bir yıkıntıcılık. Kadıköy'de oturan Suriçi'ni bilmiyor. Beyoğlu'nu bilen yok. Beyoğlu İstiklal Caddesi'nden ibaret değil. Neler var neler orada. Kimse bilmiyor. Ağaçları bilen yok. Çayırları bilen yok. Beykoz Çayırı ne olacak? Kimse bilmiyor."

http://www.yapi.com.tr/haberler/50-yil-sonra-insanlar-bu-donemi-lanetleyecek_125697.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!