Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Abant için Suç Duyurusu

Orman Mühendisleri Odası eski Genel Başkanı Salih Sönmezışık, Bolu’daki Abant Tabiat Parkı’nda yapılan çalışmalar nedeniyle Bolu Valiliği hakkında suç duyurusunda bulundu.

Radikal Gazetesi
Abant için Suç Duyurusu

Orman Mühendisleri Odası eski Genel Başkanı Salih Sönmezışık, Bolu’daki Abant Tabiat Parkı’nda yapılan çalışmalar nedeniyle Bolu Valiliği hakkında suç duyurusunda bulundu. Kazdağları ve Madra Dağı Çevre Platformu Sözcüsü olan Sönmezışık, Abant’ta ‘Milli Parklar Yasası, Kıyı Kanunu, Sulak Alanlar Sözleşmesi, Avrupa Peyzaj Sözleşmesi, Biyolojik Çeşitlilik Sözleşmesi, Mera ve Çevre Yasası ile Yaban Hayatının ve Yaşam Ortamlarını Koruma Sözleşmesi’nin çiğnendiğini savundu.

Bolu Valiliği’nin ‘Abant Uzun Devreli Gelişme Planı’ kapsamında yaptığı çalışmaları inceleyen Salih Sönmezışık, rapor hazırladı. Göl etrafında yapılan yol , gölün dere ile olan bağlantısındaki menfezlerin değiştirilmesi için yapılan çalışma sonucu göl sularının yükselmesiyle ağaçların, endemik bitkilerin sular altında kaldığını belirten Sönmezışık, çalışmaların çevre yasa ve uluslararası sözleşmelere aykırı olduğunu öne sürerek Bolu Valiliği hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. (dha)

http://www.yapi.com.tr/haberler/abant-icin-suc-duyurusu_78444.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!