Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Abant'ta Neler Oluyor?

Abant Gölü Master Planı kapsamında, Mudurnu yolunun göl çevresinden dışarıya alınması düşünülürken, bunun ardından Abant gölünün çevresi araç trafiğine kapatılacak. Göl etrafındaki ulaşım trenlerle sağlanacak. Uygulamanın göl çevresindeki çevre düzenlemesinin bitmesinin ardından hayata geçirilmesi planlanıyor.

NTV
Abant'ta Neler Oluyor?

Bolu İl Özel İdaresi tarafından yürütülen ''Abant Master Planı'' çalışmaları kapsamında, Abant'ta çevre düzenlemesi çalışmaları devam ediyor.

Abant Gölü Master Planı kapsamında, Mudurnu yolunun göl çevresinden dışarıya alınması düşünülürken, bunun ardından Abant gölünün çevresi araç trafiğine kapatılacak. Göl etrafındaki ulaşım trenlerle sağlanacak.  Uygulamanın göl çevresindeki çevre düzenlemesinin bitmesinin ardından hayata geçirilmesi planlanıyor.

İl Özel İdaresi tarafından yürütülen alt yapı çalışmaları kapsamında kanalizasyon hattı, elektrik hatları yer altına alınacak, at, bisiklet ve yaya yollarının yapım çalışmaları bittikten sonra otoparklar yeniden düzenlenecek. Bu çalışmaların sonucunda göl çevresi araç trafiğine kapatılacak. Otellerin yolları da ayrı bir yerden verilecek.

6 bin araç girişi

Bolu Çevre ve Orman Müdürü Sezgin Akay yapılan çalışmaların amacını, gölün doğal yapısını korumak olarak açıklarken, ''Abant'ı en fazla kirleten şey, araç yoğunluğu ve araçlardan çıkan egzoz gazları. Sadece hafta sonları Abant'a yaklaşık 6 bin araç giriş yapıyor. Plan kapsamında, Abant Gölü'nün çevresi araç trafiğine kapatılacak. Böylece Abant'ı en fazla kirleten araç yoğunluğu ve araçlardan çıkan egzoz gazı sorunu ortadan kalkacak'' diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/abantta-neler-oluyor-_76682.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!