Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

ABD'den Mardin'e Enerji Yatırımı

Enerji yatırımı yapan Clean Tech Circle Şirketinin Yönetim Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Frank Levison, Prof. Dr Jahn Parson ve ABD Eski Başkanı George Bush'un Enerji Danışmanlığını yapan Prof. Dr. Wasik Bokhari ile şirketin Türkiye'deki sorumlusu iş adamı Mehmet Ali Güzeldere ve beraberindeki heyeti makamında kabul eden Vali Duruer, yaptığı

Dünya Gazetesi
ABD'den Mardin'e Enerji Yatırımı

Amerika Birleşik Devleti'nde (ABD) faaliyet gösteren Clean Tech Circle şirketi Yönetim Kurulu Üyeleri Mardin Valisi Hasan Duruer'i ziyaret etti.

Enerji yatırımı yapan Clean Tech Circle Şirketinin Yönetim Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Frank Levison, Prof. Dr Jahn Parson ve ABD Eski Başkanı George Bush'un Enerji Danışmanlığını yapan Prof. Dr. Wasik Bokhari ile şirketin Türkiye'deki sorumlusu iş adamı Mehmet Ali Güzeldere ve beraberindeki heyeti makamında kabul eden Vali Duruer, yaptığı açıklamada, heyeti ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

"Mardin, Tarım, Enerji, Turizm ve Sosyal alanlarda yatırım yapmak isteyenlere ciddi bir avantaj sağlamaktadır. İlimiz son yıllarda yenilenebilir enerji kaynakları arasında bulunan güneş enerjisinin uygulanabileceği illerin arasında 3. sıradadır" diyen Vali Duruer, Mardin'in turizmiyle, kültürüyle ve içinde barındırdığı tarihi yapılarıyla da dünyanın gündeminde olan bir şehir olduğunu, turizmin canlanması ve şehrin aslına dönmesi için Tarihsel Dönüşüm Projelerini hayata geçirdiklerini, bu projenin bitmesiyle Mardin'in dünyanın bir çok marka kentleriyle yarışır duruma geleceğini ifade etti.

Clean Tech Circle Şirketi Yönetim Kurulu Üyelerinden Prof. Dr. Frank Levison da, Mardin'in tarih, turizm ve kültür şehri olduğunu belirterek, "Mardin'de bulunmaktan ve yatırım yapmak için burayı tercih etmekten dolayı şanslıyız" dedi.

Görüşmelerden sonra Vali Hasan Duruer tarafından Clean Tech Circle Şirketi Yönetim Kurulu Üyelerine Mardin'in tanıtım broşürlerinden oluşan hediyeler verdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/abdden-mardine-enerji-yatirimi_74319.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!