Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

AB'de İnşaat Sektöründe Eleman Açığı

19 üyeli Euro Bölgesinde eleman açığı, 2016’nın dördüncü çeyreğinde yüzde 1,7 olarak kaydedildi. Euroyu kullanan ülkelerde son çeyrekte sanayi ve inşaat sektörlerinde eleman açığı yüzde 1,3, AB’de ise yüzde 1,4 olarak belirlendi.

yapi.com.tr/AA
AB'de İnşaat Sektöründe Eleman Açığı

Euro Bölgesinde eleman açığı, 2016 yılının son çeyreğinde yüzde 1,7’ye yükseldi.

Avrupa İstatistik Ofisinin (Eurostat) bugün açıkladığı verilere göre, 19 üyeli Euro Bölgesinde eleman açığı, 2016’nın dördüncü çeyreğinde yüzde 1,7 olarak kaydedildi. Bölgede bir önceki çeyrekte ve 2015 yılının aynı çeyreğinde eleman açığı yüzde 1,6, seviyesindeydi.

Eleman açığı, 2016 son çeyrekte 28 üyeli Avrupa Birliğinde (AB) ise değişmeyerek yüzde 1,8 olarak belirlendi. AB’de 2015’in son çeyreğinde eleman açığı yüzde 1,7 seviyesinde kaydedilmişti.

Euroyu kullanan ülkelerde son çeyrekte sanayi ve inşaat sektörlerinde eleman açığı yüzde 1,3, hizmet sektöründeki eleman açığı ise yüzde 2 düzeyinde ölçüldü.

AB’de ise bu dönemde sanayi ve inşaat sektörlerinde eleman açığı yüzde 1,4, hizmet sektöründeki eleman açığı da yüzde 2,1 olarak belirlendi.

En fazla eleman açığı Çek Cumhuriyeti’nde

Kıyaslanabilir verilerin mevcut olduğu üye ülkeler arasında geçen yılın son çeyreğinde en fazla eleman açığı yüzde 3’le Çek Cumhuriyeti’nde kaydedildi. Çek Cumhuriyeti'ni, yüzde 2,9 ile Belçika ve 2,6 ile Almanya, yüzde 2,5’le de Birleşik Krallık izledi.

En düşük eleman açığı yüzde 0,3’le Yunanistan, yüzde 0,6 ile Güney Kıbrıs Rum Kesimi, yüzde 0,7 ile İspanya, Polonya ve Portekiz, yüzde 0,8’le de Bulgaristan’da görüldü.

2016'nın son çeyreğinde bir önceki yıla kıyasla eleman açığı 23 ülkede arttı, 4 ülkede değişmedi, yalnızca Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nde azaldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/abde-insaat-sektorunde-eleman-acigi_157188.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!