Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Acarzedeler

16 Şubat’ta başlayacak davada, Acarkent’teki kat mülkiyeti tapularının tamamının iptali, yüzde 6’lık izin sahası dışındaki kısımların özel orman olarak birleştirilip tescil edilmesi, ruhsatsız yapıların yıkılması, tapu kayıtlarındaki beyan ve şerhlerle ayni hakların tümüyle kaldırılması isteniyor.

Hürriyet Gazetesi
Acarzedeler

b>Orman Bakanlığı’na bağlı orman idaresinin Acarkent’te dava ettiği 1823 villa sahibi arasında AKP Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Faruk Bayrak ve İKÖ Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu (2 villa) ile Doğa Koleji’nin (2 villa) de olduğu ortaya çıktı. 16 Şubat’ta başlayacak davada, Acarkent’teki kat mülkiyeti tapularının tamamının iptali, yüzde 6’lık izin sahası dışındaki kısımların özel orman olarak birleştirilip tescil edilmesi, ruhsatsız yapıların yıkılması, tapu kayıtlarındaki beyan ve şerhlerle ayni hakların tümüyle kaldırılması isteniyor.

Ziyaret Vekile mi?
Acarkent’in davalı sakinleri arasında AKP’li Şanlıurfa milletvekili Mehmet Faruk Bayrak’ın da çıkması, Başbakan Tayyip Erdoğan ile Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın 3 ay önce sivil bir araçla gizlice gerçekleştirdikleri öne sürülen Acarkent ziyaretini yeniden gündeme getirdi. Ziyaretin bir vekile yapıldığı iddia edilmiş, buluşmayı doğrulayan İsmet Acar’ın "Evet geldiler ama benimle görüşmediler" dediği bildirilmişti.

Yüzde 6 şartı aşıldı
Orman Genel Müdürlüğü adına Kanlıca Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Beykoz Asliye Hukuk Mahkemesi’ne verilen dilekçenin son bölümünde şöyle denildi:

"6831 sayılı kanunun 52. maddesine aykırı olarak özel orman üzerinde tapu sicil kayıtlarında özel ormanın tamamında kat mülkiyeti kurulduğundan kanuna aykırı olarak yapılan işlemin iptali için Saip Molla 1 Özel Ormanı’nda aşım yapılarak tesis edilen kat mülkiyeti kapularının tamamının iptali ile yüzde 6’lık izin sahası dışındaki kısımların özel orman vasfı ile tevhid ve tescili, yüzde 6’lık kısmı için arsa paylarının yeniden tashihen tescili ve bu kayıtlarda da özel orman vasfının belirtilmesi ile ruhsatı olmayan yapıların kal’i (yıkımı) gerekmektedir."

Villa sahibi ünlüler
Doğa Koleji Eğitim Kurumları Ltd. (1755-1756) 2 villa Mehmet Faruk Bayrak, AKP Şanlıurfa milletvekili 98. sırada Ahmet İyimaya, DYP eski Amasya milletvekili Hasan Ekinci, DYP’li eski Orman Bakanı Ali Talip Özdemir, ANAP’lı eski Çevre Bakanı Mehmet Özdilek, Beşiktaşlı eski milli futbolcu Tayfur Havutçu, Beşiktaşlı eski milli futbolcu Ahmet Dursun, Beşiktaşlı eski milli futbolcu Tümer Metin, FB’li milli futbolcu Elvir Baliç (2 villa) FB’li eski futbolcu Saffet Sancaklı, FB’li eski futbolcu, menejer Süheyl Uygur, tiyatrocu Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu, 2 villa İKÖ Genel Sekreteri Müzisyenler Kenan Doğulu, Ebru Gündeş, Gökhan Özen, Orhan Hakalmaz, Zeki Başeskioğlu, (Zeki Triko’nun patronu) Kenan Erçetingöz, magazin yazarı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/acarzedeler_51244.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!