Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Evi Yıkılan Olursa Parasını Vereceğim'

Orman Bakanı Osman Pepe'nin 'Bölge müdürü ve orman muhafaza memurlarının Acarkent'e girişini silahlı korumaların engellediği' yolundaki sözlerinin ardından basında yer alan iddialarla ilgili olarak Acarkent'in sahibi İsmet Acar, Acarkent sakinlerine yönelik bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Sabah Gazetesivlerinin yıkılması korkusunu yaşayan Acarkentliler'e, Acarkent'in sahibi İsmet Acar sözlü güvence verdi. Bazı villa sakinleri bu sözün belgelendirilmesi gerektiğini söyledi. Orman Bakanı Osman Pepe'nin 'Bölge müdürü ve orman muhafaza memurlarının Acarkent'e girişini silahlı korumaların engellediği' yolundaki sözlerinin ardından basında yer alan iddialarla ilgili olarak Acarkent'in sahibi İsmet Acar, Acarkent sakinlerine yönelik bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Acarkent Coliseum'da basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıya villa sahipleri büyük ilgi gösterdi. Toplantı sırasında Acarkentliler'e birlikte mücadele etmeleri gerektiğini ifade ettiği öğrenilen Acar'ın, avukatlarına vekalet verilmesi halinde hukuk mücadelesinin kendi avukatları tarafından yürütüleceğini söylediği belirtildi. Davanın kaybedilmesi halinde zararların karşılanıp karşılanmayacağı sorusu üzerine Acar'ın, "Acarkent'te kimin binası yıkılır, kimin tapusu iptal edilirse, parasını ben vereceğim. Ya kabul edersiniz ya da etmezsiniz" dediği öğrenildi. Bazı villa sahiplerinin bu sözün belgelendirilmesini istediği belirtildi.

'Ruhsatsız tek bina yoktur'
Konuşmasında çıkan haberleri haketmediğini savunduğu belirtilen Acar, Beykoz Cumhuriyet Savcılığı'nın haberler nedeniyle soruşturma başlattığını ve kendisinin de ifade verdiğini söylediği öğrenildi. Bakan Pepe'nin iddiaları ile ilgili ifade veren orman memurlarının mukavemet ile karşılaşmadıklarını, aksine hoşgörü gördüklerini ve kendilerine gereken kolaylıkların gösterildiğini anlattıklarını söylediği belirtilen Acar, bu ifadelerin ardından savcılığın 'takipsizlik' kararı verdiğini savundu.

O dönemde henüz genelge hazırlanmadığı için yasanın nasıl uygulanacağını bilmediklerini de söyleyen Acar'ın konuşmasında şu sözlere yer verdiği öğrenildi: "Orman Bakanlığı 1987 yılında Acarkent için 'tatbiki uygundur' kararı verdi. İsmet Acar'ın haddine midir ki İstanbul'un göbeğinde ruhsatsız bina yapmak. Acarkent'te ne varsa, ruhsatlıdır. Ruhsatsız tek bina yoktur." Acar'ın 'linç hareketi' olarak adlandırdığı olaylar nedeniyle Beykoz'daki 45 muhtarın kendisini destekleme kararı aldığını da söylediği öğrenildi.

'İstifa noktasına getiririm'
Toplantı bitiminde İsmet Acar'ın, Bakan Osman Pepe ile ilgili olarak şöyle konuştuğu da ileri sürüldü: "İstesem Bakan'ı bir günde istifa noktasına getiririm. Ama bu bize ne fayda sağlayacak."

http://www.yapi.com.tr/haberler/evi-yikilan-olursa-parasini-verecegim_50675.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!