Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Akbank'tan KOBİ'lere Risk Yönetimi Desteği

Akbank'ın Kredi Kayıt Bürosu'nun (KKB) 'Çek ve Risk Raporları', yeni hizmete açtığı üyelik sistemi ile artık internet ve SMS üzerinden KOBİ'lere istedikleri zaman veriliyor.

yapi.com.tr / AA
Akbank'tan KOBİ'lere Risk Yönetimi Desteği

Akbank Ticari ve KOBİ Bankacılığı'ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kaan Gür, KOBİ'lerin finansal siciline kolayca erişmesini sağlayacak sisteme üyelik onayı için Akbank şubeleri aracılığıyla destek olduklarını belirterek, bu sürecinin sonunda KOBİ'lerin e-rapor almalarına olanak tanıdıklarını kaydetti.
     
Rapor ile KOBİ'lerin kredi sicil bilgilerinin bankalar tarafından nasıl göründüğüne bakarak varsa ödeme olumsuzluklarını giderip daha iyi bir sicile sahip olma imkanına kavuştularını belirten Gür, raporda tüm bankalarca verilen çeklere ilişkin bilgilerin de yer aldığından ödenmeyen çek bilgilerinin yanı sıra ödenen çeklerin bilgisinin de mevcut olduğunu aktardı.

Dolayısıyla KOBİ'lerin kendi finansal sicilini bu yolla öğrenmesinin artık çok kolay olduğunu dile getiren Gür, ''Ayrıca KOBİ'lerimizin iş yapacakları firmaların risk bilgilerinin de onlar için altın değerinde olduğunun farkındayız. Üyelik sistemi ile KOBİ'ler kabul etmeleri halinde birbirleriyle de finansal sicilini paylaşabiliyor ve ticari hayat daha şeffaf bir hale geliyor. KOBİ'lere verdiğimiz bu destek, onların faaliyetlerini etkin ve karlı bir şekilde yürütmelerini sağlayacaktır'' dedi

'Çek ve Risk Raporları', firmaların toplam mevcut kredi limit ve risk bakiyesi bilgilerinin yanı sıra ödeme performansları ve geçmiş dönem çek bilgilerini içeriyor. Ayrıca, raporda kredi geri ödemelerinde gecikme süresine ilişkin bilgiye de yer veriliyor. Böylece, hem KOBİ'ler hem de ticari ilişki içinde oldukları ya da olacakları diğer firmalar risklerini görüp, isterlerse birbirleriyle paylaşarak iş yapıp yapmama konusunda karar alabiliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/akbanktan-kobilere-risk-yonetimi-destegi_106137.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Ytong Çatı Paneli

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!