Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

AKP'li Vekil: 'Bundan Sonra Topçu Kışlası Biraz Zorlaştı'

Başbakan Erdoğan’ın Gezi Parkı’na Topçu Kışlası yapma ısrarına itiraz eden AKP Ankara Milletvekili Haluk Özdalga, “Bundan sonra da orada bir yapı yapılması biraz zorlaştı gibi geliyor bana” dedi.

yapi.com.tr
AKP'li Vekil: 'Bundan Sonra Topçu Kışlası Biraz Zorlaştı'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Gezi Parkı’na Topçu Kışlası yapma ısrarına AKP Ankara Milletvekili Haluk Özdalga’dan itiraz geldi.

Cumhuriyet Gazetesi’nden Türey Köse’nin haberine göre, AKP’li Özdalga, Gezi Parkı eylemleri ve gelinen noktayla ilgili şunları söyledi: “Vakaya, karşı karşıya olduğumuz somut olaya bakarsak ülkenin geldiği nokta şu: 1. Türkiye’nin Batı’daki, Avrupa’daki, ABD’deki görüntüsü çok ciddi ölçüde zedeleniyor. 2. Ortadoğu’da Türkiye’nin örnek alınacak ülke görüntüsü bu olaylardan dolayı zedeleniyor. 3. Türkiye’nin ekonomisi çok ciddi darbeler alıyor ve devam ederse almaya devam edecek. 4. Fevkalade önemli bir başka nokta; Kürt sorununun çözüm süreci çok olumsuz bir şekilde etkileniyor bu olaylardan.”

Özdalga, olaylar sırasında orantısız şiddete başvurulması ve çözüm yoluyla ilgili sorular üzerine ise şunları söyledi: “Olaya baktığımız zaman çok şey var söylenecek. Bizim Gezi Parkı ve orada yapılması tasarlanan Topçu Kışlası’yla ilgili diyaloğa açık ve katılımcı bir karar sürecini benimsememiz gerekiyor. Diyalog ve katılımcı karar süreci sonunda çıkacak kararın orada uygulanması daha doğru olur. Bundan sonra da orada bir yapı yapılması biraz zorlaştı gibi geliyor bana.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/akpli-vekil-bundan-sonra-topcu-kislasi-biraz-zorlasti_109739.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!