Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Başbakan Erdoğan: "Topçu Kışlası'nı Yapıyoruz"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Tunus'ta konuştu: Topçu Kışlası'nı çevre duyarlılığı ile yapacağız. Eylemciler halkın otobüslerine zarar verdi."

yapi.com.tr
Başbakan Erdoğan: "Topçu Kışlası'nı Yapıyoruz"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Afrika ziyaretinin son gününde Tunus'ta Gezi Parkı eylemlerini değerlendirdi.  Başbakan Topçu Kışlası'nı yapacaklarını eylemcilerin halkın otobüslerine ve kaldırım taşlarına zarar verdiklerini söyledi. Başbakan basın toplantısında konuyla ilgili soruları şöyle yanıtladı:

Soru: Vekiliniz Bülent Arınç'ın dünkü açıklamalarının arkasında mısınız?

Cevap: Vekilim ve yardımcım gerekli şeyi yapmıştır. Bizim dediğimiz şeyler belli ve belirlidir. Biz ne alttan alan, ne de aldatan olacağız ilkesi üzerine siyaset yapıyoruz. Tüm işler bu süreçte yürümektedir. Fakat gelenler bu şeyleri söylemişlerdir. Bu türlü şeyleri bu tip bir yarışa sokmanın gereği yoktur. Şunu verirsem bunu alırım gibi bir mantıkla devlet yönetilemez. Burada Topçu Kışlası var mı yok mu? Orada olmayan bir yapmanın vaadini ortaya koymadık ki... Orada yapılmış olan Topçu Kışlası'nın yerine yapılmış olan şu andaki uygulamayı aslına döndürüyoruz. Orada gerçekten mimarisiyle muhteşem bir eseri tekrar yapıyoruz. Dünyanın neresine giderseniz gidin bu tip tarihi eserler aslına uygun olarak yapılır ve bununla gurur duyulur. Neden AKP iktidarı yapıyor diye onlar karşı çıkıyorlar? İstanbul’a yeni çılgın proje diye animasyonlarla göstermiştik. Ve bunlarla ilgili en ufak bir ifade kullanmıyorlar. Şimdi bu tip işleri yapıyorlar. Taksim'e biz aynı şekilde çevre duyarlılığı içerisinde işlemde bulunacağız. Çevre bir bütündür, yalnızca ağaç değildir. Asfaltları, kaldırım taşlarını sökmekte ve zarar vermektedirler. Halkın kullandığı otobüslere, duraklara zarar verilmesini sorgulamak lazım. Samimi vatandaşlarımın arasına kimlerin karıştığını da görmemiz gerekir. Ben bu vatandaşları ülkeyi ve çevreyi korumaya davet ediyorum.

http://www.yapi.com.tr/haberler/basbakan-erdogan-topcu-kislasini-yapiyoruz_109477.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!