Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Aksa'dan Çinlilerle Ortak Yatırım

Aksa Enerji Üretim AŞ, Çinli CNTIC arasında toplam 463 milyon dolar değerinde yedi hidroelektrik enerji santrali yatırımı için mutabakat zaptı imzalandı.

yapi.com.tr
Aksa'dan Çinlilerle Ortak Yatırım

CNBC-E'nin haberine göre Aksa Enerji Üretim AŞ'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

"CNTIC finansman dahil proje üstlenicisi olacak olup, finansmanın, ana ortağımız olan Kazancı Holding'in Goldman Sachs ile yapmış olduğu anlaşmalar kapsamında mevcut kreditörlerinden olan China Development Bank başta olmak üzere Çin merkezli finansal kurumlar tarafından yüzde 85 finansman - yüzde 15 özkaynak modeline göre sağlanması öngörülmüştür.

Finansman ile ilgili nihai dökümantasyonun 2013 yıl ortasına kadar tamamlanması beklenmektedir. Önümüzdeki yıllarda devreye girmeleri ile birlikte mevcut durumda 2 bin 45 MW olan toplam kurulu gücümüze 251 megavatlık ilave yenilenebilir kaynaklı kurulu güç sağlanacak olup, bu santrallerden beklenen toplam yıllık üretim miktarı yaklaşık 830 GWh olacaktır. Söz konusu yedi hidroelektrik santrali projesi için toplam yatırım tutarı ise yaklaşık 463 milyon dolar tutarındadır."

http://www.yapi.com.tr/haberler/aksadan-cinlilerle-ortak-yatirim_104337.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!