Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Alejandro Aravena | Alejandro Aravena Architects
Şili Gaz (COPEC) ve Şili Üniversitesi işbirliği ile kurulan, kar amaçlı ancak soysal odaklı konut ve altyapı projeleri üreten Elemantal Grubu’nun kurucusu Alejandro Aravena, 'Yalnızca bir Sosyal Sorumluluk değil, Yatırım Aracı olarak Sosyal Konut' başlıklı sunumunda, sermaye - kamu yararı ilişkisi üzerinden konut kavramına yeni bir yaklaşım getirmeye çalışacak.

Católica de Chile Üniversitesi'nden mezun olan Alejandro Aravena, 1994'te Alejandro Aravena Architects mimarlık ofisini kurdu. 2000-2005 yılları arasında Harvard GSD’da misafir öğretim üyesi olarak görev alan Aravena, halen UC’de dersler veriyor ve Pritzker Ödülü jüri üyeleri arasında yer alıyor.

Aravena'nın kazandığı ödüller arasında, 11. Venedik Bienali Gümüş Aslan Ödülü, 2010 Marcus Ödülü ve 2006 Avonni Ödülü bulunuyor.

Aravena bugüne kadar aralarında London School of Economics, RIBA, New York'taki InterAmerican Kalkınma Bankası, Portekiz’deki Experimenta Design'ın da yer aldığı farklı kurum ve kuruluşlarda konferanslar verdi.

Çalışmaları Harvard GSD (2004), Sao Paulo Bienali (2007), Venedik Bienali ve Milan Trienali’nde (2008) sergilendi. Aravena'nın projeleri önümüzdeki aylarda Tokyo MA Galerisi'nde görücüye çıkacak.

Aravena, 2006’dan bu yana, Şili Gaz (COPEC) ve üniversite iştiraki ile kurulan ve altyapı, ulaşım, konut, kamusal alan projelerine imza atan ELEMENTAL S.A. adlı kuruluşun yöneticiliğini üstleniyor.

Alejandro Aravena tarafından gerçekleştirilen "Quinta Monroy" projesinin uygulama sonrası görüntüsü, (Foto: Cristobal Palma)


http://www.yapi.com.tr/haberler/alejandro-aravena-alejandro-aravena-architects_96757.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!