Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ali Sami Yen'e Torunlar Ortak

Dün Yaşar Aşçıoğlu'nun Torunlar Gıda Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun ve Dünya Göz Hastaneleri'nin de sahibi olan Kapıcıoğlu İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Eray Kapıcıoğlu'na teklif götürdüğü ve tarafların proje ortaklığında anlaştıkları ortaya çıktı.

Sabah Gazetesi
Ali Sami Yen'e Torunlar Ortak

Temmuzda 461 milyon 500 milyon TL arsa payı ile Ali Sami Yen Stadyumu ihalesini kazanan ve proje için ortak arayan Aşçıoğlu, Torunlar Gıda Sanayi ve Kapıcıoğlu İnşaat'la el sıkıştı. Torunlar-Aşçıoğlu-Kapıcıoğlu Proje Ortaklığı unvanı ile şirket kuran ortaklar, projenin bu şirkete devri için TOKİ'ye başvurdu. TOKİ tarafından, Ali Sami Yen Stadyumunun bulunduğu parselin "Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı usulü ile idare payı gelir miktarının ödenmesi" ihalesini kazanan Aşçıoğlu İnşaat, geçtiğimiz günlerde peşinatı ödemişti. Aşçıoğlu proje ortaklığı için aralarında Zorlu, Torunlar ve Eroğlu'nun da bulunduğu bazı şirketlerle görüştüklerini ve iki ortakla anlaştıklarını söylemiş ancak isim vermemişti.

Dün Yaşar Aşçıoğlu'nun Torunlar Gıda Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun ve Dünya Göz Hastaneleri'nin de sahibi olan Kapıcıoğlu İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Eray Kapıcıoğlu'na teklif götürdüğü ve tarafların proje ortaklığında anlaştıkları ortaya çıktı. Torunlar GYO dün Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada, Aşçıoğlu İnşaat tarafından Ali Sami Yen projesinin birlikte yapılması konusunda gelen teklifin olumlu karşılandığı ve Torunlar-Aşçıoğlu-Kapıcıoğlu Proje Ortaklığı adında bir şirket kurularak, Ali Sami Yen projesinin bu şirkete devri için TOKİ'ye talepte bulunulduğu belirtildi. Açıklamada, "TOKİ tarafından onay verilmesi şartına bağlı olarak, Torunlar GYO Yönetim Kurulu tarafından 26.10.2010 tarihli yönetim kurulu kararı ile Torunlar-Aşçıoğlu-Kapıcıoğlu Proje Ortaklığındaki Torunlar Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ'ye ait payların devir alınmasına" karar verilmiştir denildi.

Projenin adı Selenium olacak

Aşçıoğlu, Ali Sami Yen projesine yine- Selenium ismini vereceklerini açıklamış, "Toplam 3 binadan oluşacak projede Versace'nin Ürdün'de isim hakkına sahip olan bir grup 'Binayı bize verin Versace adıyla işletelim' önerisinde bulundu. Görüşmelerimiz sürüyor" demişti.

Dev projelerin mimarları yeşil sahada

2 Milyar 650 milyon TL portföy değerine sahip Torunlar GYO portföyünde yer alan arsalar üzerine geliştirdiği projeler için 2014 yılı sonuna kadar 858 milyon TL yatırım planlıyor. Torunlar GYO son olarak 491 milyon TL'lik Mall of İstanbul projesini tanıttı. Dünya Göz'ün sahibi Eray Kapıcıoğlu'na ait Kapıcıoğlu İnşaat ise Dubaili Kaizen Development ile Nişantaşı'nda Valikonağı Residence projesini hayata geçirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ali-sami-yene-torunlar-ortak_83505.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!