Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
SONRAKİ HABER: Enerji Cimrisi "Pasif Ev"

Aliağa Kaynak Teknolojileri Konferans ve Sergisi'ne Talip

Aliağa, 2016 yılında yapılacak olan ve kaynak teknolojileri konularında bilimsel çalışmalar yapan akademisyenler ile kaynaklı imalat yapan sanayi kuruluşlarını buluşturan 4. Uluslararası Kaynak Teknolojileri Konferans ve Sergisi'ne talip oldu.

yapi.com.tr
Aliağa Kaynak Teknolojileri Konferans ve Sergisi'ne Talip

İzmir Aliağa Stratejik Araştırmalar Derneği (İZASAD), 4. Uluslararası Kaynak Teknolojileri Konferans ve Sergisi'nin Aliağa'da düzenlenmesi için Gazi Üniversitesi'nde yapılan istişare toplantısına katıldı. Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi kültür merkezinde yapılan toplantıya Aliağa Belediye Meclis Üyesi Raşit Özkan, Aliağa Belediye Meclis Üyesi ve İZASAD Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Keskinoğlu ile İZASAD Başkan Yardımcısı Adil Çağlar'ın yanısıra Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Büyükberber, Kaynak Teknolojisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Adem Kurt ve Prof. Dr. Ramazan Çıtak, Prof. Dr. Yusuf Özçatalbaş, Prof. Dr. Halil Arık, Doç. Dr. Behçet Gülenç, Doç. Dr. Ahmet Durgutlu, Yrd. Doç. Dr. Tayfun Fındık, Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayhan Erol, konferansının ana sponsoru Oerlikon-Magmaweld temsilcisi ile ilgili sanayi kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
 
RahmiRahmi KeskinoğluRahmi Keskinoğlu: Uluslararası Kaynak Teknolojileri Konferansı ve Sergisi'ni Aliağamızda gerçekleştirmek istiyoruz

Toplantı sonrasında basın mensuplarına açıklamada bulunan Aliağa Belediye Meclis Üyesi ve İZASAD Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Keskinoğlu, bugünün adımlarıyla güçlü bir yarını inşa edebilmek için yola çıktıklarını söyledi. Keskinoğlu, "Aliağa'nın gelişimi noktasında planlamalarımızı yapıyoruz. Her bir birimlik üretimin, bir birimlik ithalatın azalması anlamına geldiğinin farkında olan bizler, ilçemizde bulunan sanayi kuruluşlarının kar etmeye odaklanmalarını, üretimden lojistiğe kadar tüm süreçlerinde operasyonel verimliliklerini ön planda tutmalarını, rekabetçi fiyat sunabilmelerini ve kontrol edilebilen değişkenlere ağırlık vererek karlılıklarını sürekli hale getirmelerini istiyoruz. Bizler, sanayimiz güçlendikçe ve üretimimiz arttıkça birlikte büyüyeceğimizi ve ortaya çıkacak olan katma değerleri birlikte paylaşacağımızı biliyoruz" dedi.
 
Güçlü bir gelecek kurabilmek için üreten bir ekonomiye ihtiyaç olduğunun altını çizen Keskinoğlu, "Bütün bu yetkinlikleri bünyemize katabilmenin yolunun teknoloji ve bilimi takipten geçtiğinin farkındalığıyla, çeşitli anabilim dallarında ulusal ya da uluslarası konferansları ilçemizde gerçekleştirmek istiyoruz. Bu doğrultuda üreten ekonomiye her daim destek veren Aliağa Belediyesi ile birlikte Uluslararası Kaynak Teknolojileri Konferansı ve Sergisi organizasyonunu Aliağamızda gerçekleştirmek istiyoruz" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/aliaga-kaynak-teknolojileri-konferans-ve-sergisine-talip_129744.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!