Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

“Alpolic A1, Yangın Güvenliğinde En Yüksek Seviyeyi Temsil Ediyor”

Mitsubishi Chemical Euro Asia Genel Müdürü Cem Kubat, “Alpolic A1 alüminyum kompozit paneller, yangın güvenliği konusunda, ulaşılabilecek en yüksek seviyeyi temsil ediyor.” diyor.

yapi.com.tr
“Alpolic A1, Yangın Güvenliğinde En Yüksek Seviyeyi Temsil Ediyor”

Son yıllarda dünyanın faklı bölgelerinde yaşanan, ciddi can ve mal kayıplarına neden olan yüksek bina yangınları, birçok resmi kuruluşu “Yangın ve Cephe” ilişkisi konusunda yeni yasal düzenlemeler getirmeye zorladı. Bu doğrultuda kamu ve akademik camia da farklı bilimsel arayışlara yöneldi. Ar-Ge faaliyetlerine hız veren Mitsubishi Chemical, uzun yıllardır yüksek teknolojiyle ürettiği Alpolic/fr (Zor Alevlenen) ve Alpolic A2 (Zor Yanan) panellerinden sonra şimdide Alpolic A1 (Yanmaz) paneli piyasaya sundu.

2020 yılında Alpolic markasının 50. yılını kutlayan Mitsubishi Chemical’ın yeni ürünü Alpolic A1, dünyanın ilk A1 sınıfı yanmaz alüminyum kompozit paneli. Çoğunlukla yangın güvenliğinin kaçınılmaz olduğu yüksek binalarda tercih edileceği tahmin edilen Alpolic A1, geri dönüşümlü bir malzeme olmasıyla da dikkat çekiyor.

Ürün, çok özel mineral dolgusuyla dünyadaki en yüksek yangın dayanımına sahip ilk Alüminyum Kompozit Levha olma özelliğine sahip. Diğer bütün Alpolic ürün gruplarında bulunan üstün standartların yanına “Yanmazlık” özelliğini de ekleyen Alpolic A1, güvenli, sürdürülebilir ve sıra dışı tasarımlara olanak tanıyor.

 


Cem Kubat: “Granit ve Beton Kadar Yanmaz”
Mitsubishi Chemical’ın 2020’deki diğer bir yeniliği ise “Tam Garanti” uygulaması. Alpolic A1 ve Mitsubishi Chemical’ın “Tam Garanti” uygulaması ile ilgili bilgi aldığımız Mitsubishi Chemical Euro Asia Genel Müdürü Cem Kubat, dünyadaki ilişkilerin, ticaretin, teknolojinin, insanların ve dolayısıyla hayatın çok hızlı değiştiğinin altını çizerek, üretim teknolojilerinin de bu hıza ayak uydurmak için önemli çaba harcadığını vurguluyor.

Ürünlerde hafifleme, enerji tasarrufu, çevre duyarlılığı gibi konularda beklentiler ve düzenlemeler nedeniyle önemli değişiklikler yapıldığını ifade eden Kubat, “Mimaride ve inşaat teknolojilerindeki gelişmelerin yanında binalardan da beklentilerin artmasıyla birlikte gerek ölçek gerek tasarımları itibariyle daha iddialı projeler yapılmaya başlandı. Bunların cephelerinde kullanılan malzemeler ve detaylar da çok çeşitlendi. Mimaride yaşanan problemlerin çoğunluğu malzeme seçimiyle ilişkili. Malzemelerin yapılarını, özelliklerini, davranışlarını bilmek, bunlar arasındaki ilişkiyi anlamak çok önemli.” diyor.

Kubat, Alpolic A1 ile ilgili şu yorumlarda bulunuyor: “Dünyada bir ilk olarak geliştirdiğimiz A1 sınıfı yanmaz Alüminyum Kompozit Levha içindeki dolgu malzemesinde hiç polietilen bulunmayan yeni nesil bir ürün. Yangın dayanımı konusunda alüminyum kompozit levhaların ulaşabildiği en üst seviyeyi temsil ediyor. EN 13501-1 Yangına Tepki standardı açısından bakarsak Alpolic A1, granit ya da beton kadar yanmaz diyebiliriz.”

Alpolic’in 50. Yılı
2020 yılının, Alpolic markasının 50. yılı olması itibariyle önemli olduğunun da altını çizen Mitsubishi Chemical Euro Asia Genel Müdürü Cem Kubat, Türkiye’de 2006 yılından bu yana faaliyet gösterdiklerini ve birçok prestijli projede yer aldıklarını ifade etti.

Japonya, Almanya ve Amerika’daki fabrikalarında üretilen Alpolic marka kompozit levhaların yüzden fazla ülkeye ihraç edildiğini ve kayda değer birçok projede sıkça tercih edildiklerini vurguladı.

 


“Tam Garanti” nedir?
Kubat, 2020’nin en büyük yeniliğinin ise “Full Warranty” ismiyle Japonya’da çalışması yapılan “Tam Garanti” uygulaması olduğunu ifade ederek konuyla ilgili şu bilgileri veriyor: “Sektöre ciddi bir yenilik olarak kurgulanan bu sistemde, Alpolic malzemelerle ilgili garanti kapsamı çerçevesinde bizden kaynaklanan teknik bir problem olduğu takdirde malzemenin cepheden sökülmesi, yeniden üretilmesi, yeni malzemenin işlenip cepheye takılması gibi tüm süreçleri Mitsubishi Chemical olarak biz üstleniyoruz. Bu uygulamamız sadece mimar ve mühendislere değil, özellikle yatırımcılara büyük bir güven verecek. Birçok üreticinin aksine halihazırda tüm garantilerimiz nitelik ve nicelik açısından çok kapsamlı ve detaylı. ‘Tam Garanti’ uygulaması bunu bir üst boyuta taşıyor ve kendimize, kalitemize, markamıza ne kadar güvendiğimizi gösteriyor.”

Kaiteki Felsefesi
Alpolic markasının 50. yılında tanıttığı,‘A1 Yanmaz Alüminyum Kompozit Levha’ ve ‘Tam Garanti’ gibi kilometre taşlarının, Mitsubishi Chemical’ın kurucu değeri olan Kaiteki ile ilişkilendirilerek anlaşılması gerektiğini vurgulayan Cem Kubat Kaiteki’yi şöyle tanımladı: “Kaiteki kelimesinin Japonca’daki anlamı ‘konfor’dur. Mitsubishi Chemical, Kaiteki’yi ‘insanların, toplumun ve gezegenimizin sürdürülebilir refahı’ olarak tanımlamış, tüm iş süreçlerini bu felsefe çerçevesinde inşa etmiştir. Kaiteki felsefesi üçlü bir yönetim eksenine dayanır. Bunlar ‘sermaye verimliliği’, ‘teknoloji ve inovasyon’ ve ‘sürdürülebilirlik’ yönetim eksenleridir. ‘Alpolic A1’ ve ‘tam garanti’ gibi çığır açıcı gelişmeler, Mitsubishi Chemical’ın Kaiteki felsefesinin vizyon ve hedeflerini gerçekleştirme yönünde atılmış çok önemli adımlardır.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/alpolic-a1-yangin-guvenliginde-en-yuksek-seviyeyi-temsil-ediyor_179917.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!